Запорукою вашого здорового серця є спорт: їзда на велосипеді або спортивна гребля. Це вам скаже будь-який лікар. Але, як вчинити, якщо за вікном все запорошило снігом або дощитиме? Є просте рішення! Щоб постійно перебувати в чудовій спортивній формі, щоб завжди був під рукою ваш улюблений спортивний снаряд і від примх погоди перестали залежати заняття вашим улюбленим видом спорту, просто потрібно купити велотренажер, гребной тренажер або яке-небудь інше пристосування! Однак сам по собі дорогий кардіотренажер ще не є гарантією ефективного тренування. Для цього треба орієнтуватися в специфіці різних типів кардіотренажеров. Зупинити на потрібної моделі свій вибір дозволить співвіднесення цих особливостей з вашими завданнями і цілями.

Найбільш звичними для наших очей і поширеними є різновиди вертикальних велотренажерів. Забезпечуються подібні моделі спереду кермом, а також розташованими в одній вертикальній площині сидіннями і педалями. За аналогією з катанням на звичайному велосипеді робота ніг здійснюється за наявності природного незначного нахилу вперед. З таким агрегатом звикатись не потрібно, оскільки подібні компактні практичні велотренажери зручні і звичні для ваших м'язів. Можна відразу ж починати тренування, вперше сівши на нього. Але, якщо залишає бажати кращого стан ваших суглобів (наявність травм або артритних болів), якщо мучать болі в шийному відділі або спині, то вашому здоров'ю заняття на вертикальному велотренажері можуть навіть завдати шкоди або виявляться не такими корисними. Заняття буде краще в такому випадку проводити на горизонтальних моделях кардіотренажерів, наприклад, на гребних тренажерах.

Кардинально відрізняється розташування педалей у горизонтальних моделей: тут їх під кермо з-під сидіння перенесли конструктори. А щоб було комфортно обертати педалі, пристрій обладнаний сидінням зі зручною спинкою, вплив якого на хребетний стовп зведено до нуля практично. Лікування різних захворювань і профілактика, включаючи післяопераційну і посттравматичну реабілітацію, є основним призначенням моделей з горизонтальною орієнтацією. Також заняття на подібних кардіотренажерах рекомендують лікарі, якщо у вас є проблеми з опорно-руховим апаратом або підвищений тиск. Однак одним відчутним недоліком володіє даний вид тренажерів - ця техніка досить громіздка, тому знаходить застосування часто в спортзалах реабілітаційних центрів або клінік.