• Головна
  • На Закарпаття приїхали науковці з-за кордону: вивчають потік підземних вод у Солотвині (ФОТО)
20:06, 15 липня 2020 р.

На Закарпаття приїхали науковці з-за кордону: вивчають потік підземних вод у Солотвині (ФОТО)

Після довгого очікування та підготовки у Солотвині розпочалася серія досліджень місцевості у рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» Ревітал-1 INTERREG HUSKROUA.

Як повідомляє на Фейсбук-сторінці угорська компанія «Геоголд» (GeoGold Karpatia Kft.), що займається гідрологічними дослідженнями для проєкту, науковці, в першу чергу, проводять електричні та електромагнітні геофізичні вимірювання місцевості. За допомогою цих методів фахівці зможуть визначити точну форму соляних куполів, їх розташування, розміри порожнин та розломів у них.

На Закарпаття приїхали науковці з-за кордону: вивчають потік підземних вод у Солотвині (ФОТО), фото-3


Поблизу зони виходу на поверхню солі досліджують і гірські породи, які впливають на рух підземних вод (пісок, глину, гравій). Також почали впроваджувати систему моніторингу. Для збору даних про витрати води в існуючих колодязях встановили реєстратори рівня води Dataqua.

На Закарпаття приїхали науковці з-за кордону: вивчають потік підземних вод у Солотвині (ФОТО), фото-4Досліджують і напрямки слідування потоку підземних вод. Для цього використовують хімічні сполуки тинопал та флуоресцеїн, які не є небезпечними.

На Закарпаття приїхали науковці з-за кордону: вивчають потік підземних вод у Солотвині (ФОТО), фото-5
Дослідники зазначають: планування та проведення вимірювань залежить від можливість перетину українського, румунського та угорського кордонів, а також карантинних обмежень, пише tyachiv.com.ua.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#води #науковці #Солотвино #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...