• Головна
  • Підсумки тижня: 10 головних подій Закарпаття (ФОТО)
17:30, 9 грудня 2018 р.

Підсумки тижня: 10 головних подій Закарпаття (ФОТО)

Тиждень, що добігає кінця, на Закарпатті був насиченим та сповненим цікавих подій. Журналісти видання 0312.ua підготували для вас огляд у краї, так і тих, що стосуються закарпатців.

У зв’язку з введенням воєнного стану на навчання скликали 200 резервістів Закарпаття

Про це 3 грудня на брифінгу розповіли представники Закарпатського військового комісаріату. Резервістів оперативного резерву першої черги збирали для додаткових навчань з 3 по 5 грудня терміном вiд 15 до 20 дiб до визначених навчальних центрів.

Заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення Петро Марко повiдомив, що за резервiстом зберiгається мiсце роботи та середньомiсячна зарплата за час, проведений на зборах. Також гарантується медичне страхування. Резервiста забезпечують одягом, триразовим харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням.

За неявку на відповідні збори передбачена вiдповiдальнiсть, в тому числi кримiнальна – штраф до 70 неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян або арешт на строк до 6 мiсяцiв. Якщо резервiсти не приходять за викликом, представники Закарпатського ОВК будуть змушенi передати цi справи до правоохоронних органiв iз подальшим розглядом у судi.

Розпалювання ворожнечі: закарпатка понесе відповідальність за провокаційні борди

У прокуратурi Закарпатської областi повідомили, що жiнка замовила та оплатила однiй з рекламних агенцiй краю за друк плакатiв провокацiйного характеру з написом «Зупинимо сепаратистiв».

У ходi проведення оперативно-розшукових заходiвта слiдчих дiй, було встановлено, що у перiодз 19-го на 20 жовтня невiдомi особи на територiї кiлькох районiв Закарпаття, розмiстили на бiлбордах плакати провокацiйного змiсту. На стадiї досудового слiдства проведено ряд слiдчих дiй, пiд час яких було вилучено речовi докази, якi вказують на причетнiсть до скоєння даного злочину 31-рiчної мукачiвки.

За умиснi дiї, спрямованi на розпалювання нацiональноїворожнечi та ненавистi, на приниження нацiональної честi та гiдностi їй загрожує вiдповiдальнiсть у виглядi виправних робiт на строк до двох рокiв або позбавлення волi на строк до п'яти рокiв. Наразi, за процесуального керiвництва прокуратури областi, слiдчими ГУНП в Закарпатськiй областi встановлюються iншi особи, причетнi до вчинення даного злочину.

На Виноградівщині під час конфлікту водій насмерть збив сестру, ще 4-ро людей отримали травми

Як повідомили 0312 в ГУ НП в Закарпатській області, 35-рiчний мешканець мiста Виноградiв, рухаючись на вулицi Космонавтiв у районному центрi, на ґрунтi неприязнихвiдносин умисно здiйснив наїзд автомобiлем на свою 34-рiчну рiдну сестру. Поряд з жiнкою на вулицi перебувало ще четверо мiсцевих жителiв – спiвмешканець потерпiлої та сусiди. Усi виноградiвцi внаслiдок зiткнення з машиною отримали тiлеснi ушкодження середньої та легкої ступенiв важкостi. Жiнка вiд отриманихтравм померла у реанiмацiйному вiддiленi лiкарнi.

За фактом умисного вбивства (частина 1 статтi 115) та порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпiлим тiлеснi ушкодження (частина 1 статтi 286) Кримiнального кодексу України, правоохоронцi проводять розслiдування. У судi пiдозрюваному обрали мiру запобiжного заходу у виглядi тримання пiд вартою з правом внесення застави. Пiсля внесення зазначеноїсуми виноградiвець вiдпущений з-пiд варти за мiсцем свого проживання. У справi триваєслiдство.

Ліхтар на оновленій Петефі протаранив працівник Закарпатської ОДА

5 грудня увечерi ужгородськi патрульнi отримали виклик про невiдому особу, яка за кермом позашляховика бiлого кольору пошкодила лiхтар у центральнiй частинi мiста. У результатi злагоджених дiй патрульних, чоловiка вдалося iдентифiкувати та оперативно знайти. До того у соцмережi журналiст Вiталiй Глагола проiнформував, що за кермом автомобiля Toyota RAV знаходився директор департаменту агропромислового розвитку Закарпаття Юрiй Лесьо.

Як повiдомили журналiсту 0312 у прес-службi Патрульної полiцiї, на водiя було складено протокол про адмiнiстративне правопорушення за скоєння ДТП за статтею 124 КУпАП та постанову, за ч.1 статтi 126 КУпАП, за вiдсутнiсть полiсу обов’язкового цивiльного страхування.

Щодо уточнення результатiв освiдчення у лiкарнi, у прес-службi пiдтвердили, що справдi освiдчення на стан алкогольного спянiння виявилось негативним. Водiй погодився пройти освiдчення у лiкарськiй установi, однак у пiдсумку був визнаний тверезим. Інформацiю про те, що чоловiку стало зле i це спровокувало зiткнення, патрульнi пiдтвердити не змогли. Офiцiйна причина ДТП - не врахував дорожньої обстановки.

На Іршавщині у новонародженого малюка виявили перелом ноги

3 грудня у пологовому відділенні Іршавської районної лікарні жінці зробили кесарів розтин, а вже через 2 години після цього родичі породiллi помiтили, що новонароджена не рухає однiєю нiжкою. Рентген показав перелом.

Родичі дитини підозрюють, що винні у цьому лікарі, що приймали пологи. Медики ж стверджують, що травма була вродженою. Наразі проходить службове розслідування, до якої долучиться Обласне управління охорони здоров'я. Вона має визначити чи є вина лікаря у травмуванні дитини.

Лікар, який приймав пологи, від роботи не відсторонений. Батьки поки не закінчиться перевірка до поліції заяву не писали.

Закарпаття - серед областей із найвищою захворюваністю на кір

Такі дані 6 грудня оприлюднив Закарпатський обласний Центр здоровя. З почaтку року нa кiр зaхворiли 4 147жителiв Зaкaрпaття (3 301 дитинa тa 846 дорослих) i в облaстi один з нaйвищих в Укрaїнi покaзникiв рiвня зaхворювaностi(329 випaдкiв нa 100 тис.нaселення).

Головнa причинa, за словами медиків -низький рiвень охоплення щепленнями КПК, зокремa стaном нa 1 листопaдa тiльки 66 вiдсоткiв дiтей вiком 12 мiсяцiв отримaли першу дозу вaкцини, a плaнову ревaкцинaцiю в рaмкaх кaлендaря щеплень пройшли тiльки 75 вiдсоткiв.Серед дiтей вiком вiд 2 рокiв i стaрше, якi в попереднi роки з рiзних причинне не отримaли щеплення, нa сьогоднi вaкциновaно вже 78 вiдсоткiв.

Облaсть повнiстю зaбезпеченa вaкцинaми проти кору: загалом стaном нa 1 листопaдa в облaстi є близько 60 тисяч доз. Це склaдaє 138% вiд рiчної потреби облaстi. Тобто нaявної кiлькостi вистaчaє для плaнової тa посиленої iмунiзaцiї мешкaнцiв у нaйближчi декiлькa мiсяцiв.

Про те, як ставляться закарпатці до вакцинації, і чому не всі поспішають робити щеплення своїм дітям – читайте у нашому ексклюзивному матеріалі.

Закарпатським пенсіонерам підняли пенсію на 38 гривень

Про це 5 грудня розповіла журналістам начальник головного управлiння ПФУ в Закарпатськiй областi Анастасiя Пентек. На Закарпаттi проживає 264 тисячi пенсiонерiв – бiльшiсть iз них (89%) уже отримали перерахунок пенсiй, який в середньому склав 38,3 грн.

В першу чергу, пенсiю пiдвищили людям, якi мали повний стаж – це 14% пенсiонерiв, i їх пенсiя тепер бiльша на 45 грн i складає 1497 грн. Пенсiонери iз неповним стажем отримуватимуть пенсiю, бiльшу на 62 грн – їхнi надходження зросли з 1435 до 1497 грн. Додаткова мiсячна потреба в коштах для виплати перерахованих пенсiй становить майже 9 млн. грн. Для забезпечення пенсiй у груднi потрiбно 593,7 мiльйони гривень.

Почав курсувати потяг «Будапешт-Мукачево»

Перший рейс поїзда стартував 9 грудня о 7:23 за центральноєвропейським часом, а це 8:23 за київським з вокзалу Нюготі в бік Закарпаття. Ціна квитка в касі угорського вокзалу в Будапешті – 20,9 євро.

Саме сьогодні, 9 грудня, офіційно запущено це сполучення як регулярне. Поїзд називається «Латориця». Саме таку назву має одна з найбільших річок Закарпаття, яка протікає через Мукачево. Примітно, що на навігації назва «Мукачево» транслітерується як Mukacheve, хоча часто в Угорщині на дорожніх знаках використовується саме угорська назва міста Munkács. Ця назва дублюється лише на табло вокзалу.

Закарпатська альпіністка Ірина Галай отримала всеукраїнську премію "Жiнка ІІІ тисячолiття"

Премiю закарпатцi вручили 8 грудня на XІ Церемонiї нагородження Всеукраїнської премiї «Жiнка ІІІ тисячолiття», яка пройшла в Днiпровському академiчному українському музично-драматичному театрi iменi Т.Г. Шевченка.

Цю премiю вручають щороку починаючи з 2006-го за кiлькома категорiями. Лауреатами премiї ставали Оксана Забужко, Алла Мазур, Ада Роговцева, Ольга Сумська та iншi.

Ірина Галай подякувала зi сцени своїм мамi та сестрi, якi за її словами зробили з неї ту, якою вона є. Нагадаємо, що саме Ірина стала першою українкою, яка пiдкорила Еверест – висоту 8 тисяч метрів без кисневої маски.

В Ужгороді стартувала традиційна акція "Письменник за прилавком"

Поспілкуватися з улюбленими закарпатськими письменниками, розпитати, як народжуються сюжети їхніх творів, обмінятися думками про літературу – це та багато іншого можуть зробити відвідувачі магазину "Кобзар". 3 грудня в Ужгороді стартувала щорічна культурно-просвітницька акція "Письменник за прилавком". Упродовж тижня до акції вже встигли долучитися Андрій Шолтес, Тетяна Літераті, Галина Малик, Мирослав Дочинець та Андрій Шип.

Один з організаторів акції Федір Шандор каже, що в рамках цьогорічної акції за прилавок стануть не тільки відомі закарпатські письменники, але й ті, чиї імена ще мало відомі читачу.

Триватиме акція традиційно до дня Святого Миколая з 14.00 до 15.00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дтп #ато #військові #пенсія #петефі #пологи #письменники #кір #виноградів #іршава #ужгород #мукачево
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...