• Головна
  • На Закарпатті на навчання у зв’язку з введенням воєнного стану збирають 200 резервістів (ФОТО)
11:43, 3 грудня 2018 р.

На Закарпатті на навчання у зв’язку з введенням воєнного стану збирають 200 резервістів (ФОТО)

Введення воєнного стану в десяти областях України спровокувало чимало панiчних чуток. Сьогоднi на брифiнгу представники Закарпатського вiйськового комiсарiату розповiли про навчальнi збори резервiстiв оперативного резерву першої черги. Про це повiдомляє кореспондент видання 0312.

Вiйськовий комiсар Закарпатського ОВК Богдан Черемiський зазначив, що в перiод воєнного стану часткова або загальна мобiлiзацiя може бути оголошений Президентом України у разi збройної агресiї Росiї проти України. Поки про це не йдеться, але така можливiсть залишається вiдкритою.

На Закарпаттi воєнний стан не оголошено, але краяни повиннi бути готовими до вiдсiчi збройної агресiї. В першу чергу це стосується резервiстiв оперативного резерву - вiйськовозобов’язанi (в першу чергу тi, хто вже був в АТО), якими доукомплектовуватиметься бойовий склад Збройних сил України. Резервiстiв вiдправляють для додаткових навчань з 3 по 5 грудня термiном вiд 15 до 20 дiб до визначених навчальних центрiв.

Заступник вiйськового комiсара з морально-психологiчного забезпечення Петро Марко повiдомив, що резервiстам держава гарантує низку гарантiй, зокрема, за резервiстом зберiгається мiсце роботи та середньомiсячна зарплата за час, проведений на зборах. Також гарантується медичне страхування. Резервiста забезпечують одягом, триразовим харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням.

Також Петро Марко пiдкреслив, що проходження навчальних зборiв – це не добровiльна справа, це обов’язок резервiста. За невиконання обов’язкiв є вiдповiдальнiсть, в тому числi кримiнальна – штраф до 70 неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян або арешт на строк до 6 мiсяцiв. Якщо резервiсти не прийдуть за викликом представники Закарпатського ОВК будуть змушенi передати цi справи до правоохоронних органiв iз подальшим розглядом у судi.

Крiм того, на час проведення зборiв працює цiлодобова гаряча лiнiя Закарпатського ОВК, який - 066 902 40 64. За цим номером вам нададуть вiдповiдi на всi питання, якi вас цiкавлять – вам зможуть пiдтвердити чи спростувати будь-яку iнформацiю, яка шириться мiж людьми, у соцiальних мережах на у деяких ЗМІ.

Майже всiх резервiстiв хвилює питання, що вони втратять за час проходження служби. Начальник вiддiлу фiнансового забезпечення Закарпатського ОВК Юрiй Костюк повiдомив, що крiм того, що за резервiстом зберiгається заробiтна плата за мiсцем роботи, вiн отримуватиме грошовi виплати i за мiсцем проходження навчань. Розмiр їх залежить вiд вiйськового звання. Так, майори-полковники отримують 24 грн/добу, рядовий склад отримує 12 грн/добу. Крiм добових, резервiсти отримують також вiд 2 643/мiс рядовому складу до 3 348/мiс грн старшому складу. Також за виконання плану виплачуватиметься одноразове матерiальне заохочення.

Наразi, як повiдомили представники Закарпатського ОВК, iдеться про збiр на навчання лише резервiстiв оперативного резерву першої черги. Перевага надається чоловiкам до 40-ка рокiв iз досвiдом участi у бойових дiях та з дефiцитними спецiальностями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#воєнний #стан #резервісти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...