• Головна
  • Шахраї в інтернеті як себе захистити та як діяти
Новини компаній
18:46, 6 січня

Шахраї в інтернеті як себе захистити та як діяти

Новини компаній

Шахраї в інтернеті не зможуть вас ошукати якщо ви буде користуватись перевіреними та безпечними сайтами, власним або знайомим з’єднанням з мережею, а також не натискати на підозрілі файли та повідомлення від невідомих вам користувачів з провокуючим вмістом.

До ситуацій де ви все ж хочете здійснити покупки чи оплату в інтернеті варто підготуватись почитавши про «можливі пастки». А якщо коштів  на фінансові операції потрібно більше ніж є в наявності можете використати безпечний Крипто Кредит чи оформити карти онлайн банків на сайті BoCC.IN.UA з високим рівнем захисту та без спаму від підозрілих рекламних сповіщень. Там ви знайдете більше інформації про фінанси та крипто валюту і їх безпеку в сучасному цифровому світі, а також прямі перевірені посилання на компанії та банки.

Тож далі давайте розберемось що таке шахрайство з точки зору закону, які найпоширеніші методи, як себе захистити, та як діяти якщо ви чи ваші близькі потрапили на гачок.

658c01a572cb7.webp

658c01a572cb7.webp

Відповідальність інтернет шахраїв перед законом

Згідно зі статтею 190 Кримінального кодексу України, шахрайство, скоєне на значну суму (від 250 до 300 тисяч гривень) з використанням комп'ютерних технологій, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до восьми років. У випадках, коли інтернет шахраї  «працюють» організованою групою або сума збитків перевищує особливо великі розміри (від 635 тисяч гривень), санкції стають суворішими – від п'яти до дванадцяти років позбавлення волі разом із конфіскацією майна.

Кримінальна відповідальність за шахрайські дії настає при перевищенні мінімальної суми збитку, що дорівнює 0.2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі менших збитків застосовується адміністративна відповідальність.

658c01b443801.webp

658c01b443801.webp

Основні поширені види шахрайства в інтернеті

Зловмисники використовують різноманітні техніки та підходи, щоб обманути своїх жертв. Вони постійно вдосконалюють свої методи, використовуючи технології та психологічні прийоми, щоб здійснити шахрайство в інтернеті. Ось кілька найпоширеніших видів інтернет-шахрайства:

Операції купівлі-продажу в інтернеті та їхні ризики.

Коли ціна товару в інтернет-магазині значно нижча, ніж у інших продавців, а також коли продавець вимагає попередню оплату частково або повністю, це має викликати підозру у покупця. Цей метод є одним із найбільш розповсюджених серед шахрайських схем. Продавці заманюють покупців низькими цінами та просять зробити передоплату, відмовляючись від оплати при доставці. Часто, після оплати товару або доставки, покупець залишається без нічого.

Основне правило для безпечних покупок онлайн – вносити передоплату лише тим продавцям, яким довіряєте, а в усіх інших випадках оплачувати товар лише після його отримання.

Онлайн-шахрайство у сфері інтернет-торгівлі.

При продажі товарів через інтернет, використовуючи платформи оголошень, ви також можете зіткнутися з ризиком шахрайства. Шахраї під виглядом покупців можуть спробувати дізнатися дані вашої банківської картки, щоб зробити несанкціоновані транзакції. Для захисту ваших фінансів важливо дотримуватися кількох основних правил:

Необхідно пам'ятати, що для переказу коштів на вашу картку потрібен лише її 16-значний номер. Ніколи не повідомляйте термін дії картки та CVV-код, розташований на зворотному боці. Ігноруйте будь-які прохання про отримання СМС-повідомлень або здійснення операцій через банкомат – це часті методи шахраїв.

Криптовіруси та інші шкідливі програми.

У сучасному цифровому світі широке поширення отримали маліціозні програми, серед яких особливо небезпечними є криптовіруси. Вони зашифровують файли на зараженому комп'ютері, роблячи їх недоступними, а відновлення даних стає майже неможливим без спеціального ключа. Зазвичай, ці віруси поширюються через заражені електронні листи.

Для захисту від таких загроз важливо користуватися якісним антивірусним програмним забезпеченням, уникати відкриття листів та посилань від незнайомих відправників, а також регулярно робити резервні копії важливих файлів, зберігаючи їх на зовнішніх носіях або у хмарних сервісах.

Онлайн-звернення за благодійною допомогою.

Шахраі в інтернеті часто використовують заклики до благодійності від організацій, притулків або осіб, які просять фінансової підтримки для лікування дітей. Нажаль, деякі із цих закликів є фальшивими, створеними шахраями, які використовують вигадані історії та фотографії для залучення коштів. Вони можуть також створювати фальшиві акаунти, що імітують реальні благодійні організації, змінюючи лише банківські реквізити.

Щоб уникнути підтримки шахрайських схем, рекомендується зв'язатися безпосередньо з організацією, про яку йдеться, перевірити її банківські реквізити, особисто відвідати її офіс або переконатися в інший спосіб у достовірності інформації та обставин, перш ніж вирішити, чи варто перераховувати кошти.

658c01dc2503f.webp

658c01dc2503f.webp

Вас обрано переможцем для отримання винагороди.

Часто у соціальних мережах зустрічаються Інтернет-шахраї з неіснуючими лотереями, що обіцяють великі призи. Можливо, ви отримаєте сповіщення про те, що вибрані як переможець з можливістю отримати цінний подарунок. Однак, для отримання цього подарунка вам буде запропоновано сплатити невеликі збори за доставку, митні послуги або інші вигадані комісії. Хоча ці суми здаються невеликими порівняно з обіцянкою призу, після їхньої оплати обіцяний приз так і залишається недоступним.

Що зробити якщо інтернет шахраї вас ошукали, як діяти?

  • При перших ознаках шахрайства, негайно зверніться до найближчого відділення поліції або подзвоніть за номером 102. Збирайте всі наявні докази шахрайства, такі як підтвердження оплати, банківські виписки, скріншоти оголошень, посилання на веб-сайти та інше.
  • Повідомте адміністрацію сайту, де відбулося шахрайство, щоб заблокувати акаунт зловмисника. Також негайно зателефонуйте до банку, через який було проведено транзакції, і повідомте про шахрайські операції.
  • У випадку притягнення шахрая до відповідальності, ви маєте право вимагати відшкодування збитків через суд. Відповідно до Цивільного кодексу України, особа, яка незаконно набула або зберегла ваше майно, зобов'язана повернути його.

Важливо пам'ятати, що ніколи не варто надавати свої особисті дані, дані банківських карток або здійснювати передоплату, якщо є сумніви щодо легітимності угоди. Завжди перевіряйте інформацію, використовуйте надійні антивіруси та будьте критично налаштовані до надто хороших пропозицій в інтернеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...