• Головна
  • Яким був березень 2020 та якої погоди закарпатцям чекати у квітні: аналіз синоптиків
20:00, 6 квітня 2020 р.

Яким був березень 2020 та якої погоди закарпатцям чекати у квітні: аналіз синоптиків

Про гідрометеорологічні особливості березня 2020 року, інформують у Закарпатському центрі з гідрометеорології.

Погоду березня формувала зміна циклонічних та антициклонічних процесів. Адвекція теплої повітряної маси змінювалась надходження холодної повітряної маси.

Переміщення фронтальних розділів, відбувалось переважно в першій та другий декаді березня, які супроводжувалось дощами, в горах мокрим снігом та снігом. Середньомісячні температури повітря по області складали 2-7° тепла, на високогір’ї (Сл Плай) 1° морозу, що на 2-3º вище норми.

Максимальні температури повітря по території області підвищувалися до 16-20º тепла, на високогір´ї 8º тепла. Мінімальна температура повітря знижувалася до 6-12° морозу.

Загальна кількість опадів за березень по території Закарпаття становила 82-127 % місячної норми (48-90 мм). Переважна кількість опадів спостерігалася в першій половині місяця, коли на річках, на фоні підвищеної водності, сформувалося декілька хвиль невисоких сніго-дощових паводків з підвищеннями рівнів води: в верхніх та середніх течіях на 0.3-1.0 м; в нижніх течіях на 1.2-1.9 м. На р.Боржава-с. В.Ремети 5 березня відмічався початковий вихід води на заплаву.

В нижній течії р.Латориця, протягом 5-19 березня відмічалося затоплення заплави шаром води до 1 м. На кінець місяця: - сніговий покрив в області утримувався тільки на високогір’ї; - розподіл снігозапасів по басейнам річок області в цілому залежав від площі високогір’я в басейні і становив: р.Тиса-Вилок – 60 мм (40% норми); р.Ріка–Міжгір’я – 20 мм (15% норми); р.Боржава-В.Ремети, р.Латориця-Чоп, р.Уж-Ужгород – 5-6 мм (5-7% норми); - поточна водність на більшості річок області становила 30-40% місячної норми, в верхів’ї Тиси – 90% норми. Водність річок Закарпатської області в березні 2020 р. становила 84-140%

В березні тривала вегетація в низинних районах області, розпочалась вегетація в передгірних районах. В гірських районах зимуючі культури перебували переважно у стані спокою. Лише наприкінці другої декади у горах відмічалось відростання багаторічних трав, та зі зниженням температурного режиму наприкінці березня процес призупинився. 30 та 31 березня в низинно-передгірних районах відмічались заморозки на поверхні грунту та в повітрі інтенсивністю 3-9°.

Для більшості рослин вони критичними не були, так як рослини перебували у фазах початкового розвитку. Однак заморозки в повітрі до 3-8° виявились згубними для ранньоквітучих плодових (абрикос,персик), які в цей час перебували у фазах утворення бутонів-цвітіння, і повністю знищили майбутній урожай.

В області розпочався посів ярих зернових культур. Енергетика, комунальне господарство, зв’язок, автотранспорт В березні 2020 року погодні умови для комунального господарства та автотранспорту переважно були несприятливими.

На роботу народногосподарських підприємств та організацій впливали: тумани, місцями значні опади, сильний вітер, заморозки. На протязі 1-10 днів на переважній території області швидкість вітру посилювалась до 15-34 м/с. Коротка кліматична характеристика квітня Для квiтня характерне швидке наростання тепла. Грози спостерiгаються по всiй території області, заморозки ймовірні на поверхні ґрунту та у повітрі.

В першiй половинi мiсяця здійснюється перехід через +10° в бік підвищення. Середня місячна температура повітря в квітні 6-11° тепла. Абсолютний мінімум температури становить 7-12° морозу, абсолютний максимум 18-32° тепла. Середня місячна кількість опадів складає 56-84 мм.

Кількість днів з опадами коливається від 10 до 15. За довгостроковим прогнозом погоди за даними Укр ГМЦ та світових центрів погоди, середньомісячна температура повітря очікується в області 7-12° тепла, що на 1° вище значень за базовий період (1981-2010рр.).

Місячна кількість опадів прогнозується 50-78 мм, що становить 89-93% норми.

Читатйте також: Захворів на коронавірус: на Ужгородщині дезінфікують будинок місцевого дяка (ВІДЕО)

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#погода #тепло #мороз,опади #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...