Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

Сьогодні, 11 січня, в Ужгороді на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту вдесяте проходить обласний фестиваль «Коляди в Старому селі». Традиційно Ужгородський скансен зібрав на яскраве дійство колядницькі гурти з усього Закарпаття.

Почався захід зі святкового богослужіння у Шелестівській церкві Архангела Михаїла та благословення для учасників фестивалю. Цього року на святі колядували скрізь – і біля хатинок, і на головній сцені. Щоправда, гостили лише у сільських садибах. Кожен район запропонував гостям свої автентичні наїдки, що вкотре довело – Закарпаття розмаїте і культурно, і гастрономічно. А у трьох сільських будиночках з сіл Довге, Бедевля, гражді з с. Стебний не лише колядували, але й були раді приймати колядників – малеча, що завітала до господарів із радісною звісткою, отримувала подарунки на свята.

Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-1 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-2 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-3 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-4 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-5 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-6 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-7

Увесь закарпатський колорит та різдвяна автентика краю створили неповторний фестивальний візерунок – із колядок, народних костюмів, святкових страв, атрибутики… Тут вам і вертепи, і десятки варіацій на тему Різдвяної зірки, і 50 відтінків смаку куті й тематичної випічки, і багатоголосий хор колядників з усіма діалектами багатонаціонального краю.

Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-8 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-9 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-10 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-11 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-12 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-13 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-14 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-15 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-16 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-17 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-18 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-19 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-20 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-21 Про те, як усе Закарпаття у Старому селі колядувало (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО), фото-22

Як влучно помітив в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, сьогодні у скансені кожен має унікальну можливість відвідати усі куточки Закарпаття за кілька хвилин, побачити родзинки закарпатських сіл, відчути закарпатську гостинність. Зберігаючи традиції, ми популяризуємо свою самобутність і неповторність. Саме це і безкрайні Карпати вражають гостей Закарпаття найбільше. А гостей на сьогоднішній коляді було предостатньо! І ви також ще встмгаєте!

Катерина Ірха
Сайт міста Ужгорода

колядки Різдво коляда в старому селі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
850 переглядів в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі