• Головна
  • В Ужгороді під час археологічної експедиції студенти-історики виявили цілу низку цікавих артефактів (ФОТО)
21:03, 22 липня 2019 р.

В Ужгороді під час археологічної експедиції студенти-історики виявили цілу низку цікавих артефактів (ФОТО)

 Зброя 17 століття, ціла низка цікавих артефактів та знахідок - літня практика студентів-істориків в самому розпалі! Наразі її ціллю було дослідження руїн середньовічної церкви Святого Юрія на території Ужгородського замку. В археологічній експедиції взяли участь 35 студентів першого курсу історичних спеціальностей факультету історії та міжнародних відносин.

В Ужгороді під час археологічної експедиції студенти-історики виявили цілу низку цікавих артефактів  (ФОТО), фото-1

Як зазначають ужгородські археологи, експедиція УжНУ вже була тут й минулого року, досліджувалася вівтарна частина церкви, наразі розкопки проводяться в центральному нефі, який вважається найбільш давньою частиною церкви. Досліджений матеріал дозволить провести датування церкви. Також науковці ставлять перед собою ще одну ціль - встановити етапи перебудови церкви.

Керівник археологічної експедиції, кандидат історичних наук Володимир Мойжес зазначає: «На площі, в якій ведуться розкопки ми знаходимо значну кількість артефактів, наразі ми маємо більше 50 індивідуальних номерів знахідок. Церква Святого Юрія функціонувала до 1728 року, тоді трапилася пожежа, яка завдала значних руйнувань замку та церкві. Замок був відбудований, а споруда церкви так і залишилася в руїнах. З 1740 року в стінах замку розташовувався австрійський гарнізон і солдати пограбували існуючі в храмі крипти з похованнями. Цьогоріч знайшли дві шаблі, медальйони, застібки, пряжки та монети, а також зафіксовано чимало поховань XV-XVII ст.».

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

 Читайте також: Виявлений в центрі Ужгорода підвал може мати таємні виходи до інших підземель

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Археологи #розкопки #знахідки #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...