Виявлений в центрі Ужгорода підвал може мати таємні виходи до інших підземель

Таке припущення озвучив Varosh головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Костянтин Куцов, який одним з перших оглянув знайдений підвал.

– Приміщення простягається під тротуаром між площами Поштовою та Жупанатською (навпроти Альпінарію). Загальна площа – до 60 квадратних метрів. Підвал (а, на мою думку, це – саме підвал) має видовжену прямокутну форму. Від його південної стіни, яка безпосередньо примикає до котловану, є кількаметрове відгалуження, найімовірніше саме воно з’єднувало підвал із будівлею, яка свого часу знаходилася на цьому місці. Із західній (збоку міської ради) та східній (збоку вулиці Волошина) є невеликі ніші, які схожі на замуровані входи до інших приміщень. Тобто колись підвал міг бути з’єднаний із аналогічними приміщеннями по сусідству, – припускає Костянтин, детально описуючи знахідку. –  Всередині приміщення має форму склепіння, яке у точці згину досягає висоти 2 метрів. Вимуровано природнім камінням прямокутної форми (так звана – тесова кладка). Кладка збереглася у майже автентичному вигляді. Виключенням слугує більш сучасна цегляна опора  (вочевидь споруджена у ХХ столітті), яка підпирає стіну і стелю з південної частини.

За словами Куцова, точне датування приміщення встановити важко, однак зважаючи на кладку, використані будівельні матеріали та схожість із аналогічними приміщеннями в інших частинах Ужгорода – десь кінець XVIII- початок ХІХ століття. Більш точну інформацію щодо віку підвалу та його призначення може дати археологічна експертиза.

Виявлений в центрі Ужгорода підвал може мати таємні виходи до інших підземель, фото-1 Виявлений в центрі Ужгорода підвал може мати таємні виходи до інших підземель, фото-2

Читайте також: В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал

Підвали знахідка археологи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
8112 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі