• Головна
  • Закарпатці взяли участь у професійних змаганнях виноробів за кордоном (ФОТО)
14:33, 13 лютого 2019 р.

Закарпатці взяли участь у професійних змаганнях виноробів за кордоном (ФОТО)

З 7 по 9 лютого у Братиславi проходив 19-й вiдкритий чемпiонат Словаччини з обрiзки виноградної лози. Участь у чемпiонатi взяло 57 учасникiв зi Словаччини, Чехiї та України. Українськi представники, вiдомi виноградарi i винороби Закарпаття: Василь Анталовський, Гергей Параска, Руслан Орос – долучись до змагань вперше.
Ð Ñакий ÑпоÑÑ Ñ: пÑедÑÑавники УжÐУ долÑÑилиÑÑ Ð´Ð¾ ÑемпÑонаÑÑ Ð· обÑÑзки виногÑÐ°Ð´Ð½Ð¾Ñ Ð»Ð¾Ð·Ð¸ в Сло...

Ð Ñакий ÑпоÑÑ Ñ: пÑедÑÑавники УжÐУ долÑÑилиÑÑ Ð´Ð¾ ÑемпÑонаÑÑ Ð· обÑÑзки виногÑÐ°Ð´Ð½Ð¾Ñ Ð»Ð¾Ð·Ð¸ в СловаÑÑинÑ

До складу української делегацiї увiйшли: голова ГО «Спiлка приватних виноградарiв та виноробiв Закарпаття» Олександр Ковач, який i виступив iнiцiатором та органiзатором поїздки, завiдувач кафедри плодоовочiвництва i виноградарства ДВНЗ «УжНУ» Вiталiй Симочко, а також закарпатськi винороби Василь Надь («Нота бене») та Мiлан Беринець («Винний сад»).

Закарпатці взяли участь у професійних змаганнях виноробів за кордоном (ФОТО), фото-2

В рамках поїздки було проведено ряд зустрiчей з колегами Словаччини, Чехiї та Угорщини, обговорено майбутнi спiльнi проекти та заходи, з метою iнтенсифiкацiї розвитку виноградарства та виноробства в регiонi. Варто вiдмiтити зустрiч з представниками Спiлки виноробiв «Malokarpatska Vinna Cesta», яка об‘єднує понад 250 виноробiв, вiдомих далеко за межами Словаччини, та вiдвiдування господарства «Rodinné vinárstvourík», що спецiалiзується не тiльки на виробництвi одних з найкращих вин Словаччини, а й реалiзовує посадковий матерiал 60-ти технiчних та столових сортiв винограду у промислових масштабах.

Закарпатці взяли участь у професійних змаганнях виноробів за кордоном (ФОТО), фото-3

У процесi поїздки отримано цiнний досвiд, який буде реалiзований зокрема на практицi в рамках проекту розвитку виноградника ННВЦ «Деренiвка» Ужгородського нацiонального унiверситету, де закладено площi традицiйних технiчних сортiв винограду Закарпаття та планується створення наукової колекцiї сортiв рiзних регiонiв свiту.

iнформацiйно-видавничий центр УжНУ

Читайте також: На Закарпатті підтримують розвиток виноробства

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виноробство #змагання #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...