• Головна
  • Лікарі офіційно повідомили подробиці факту захворювання на менінгококцемію на Закарпатті
13:18, 11 грудня 2018 р.

Лікарі офіційно повідомили подробиці факту захворювання на менінгококцемію на Закарпатті

Ввечерi 9 грудня до приймального вiддiлення обласної дитячої лiкарнi, у важкому станi поступила 15-рiчна мешканка одного iз сiл Мукачiвського району.

Як повiдомила заступник головного лiкаря Мукачiвської ОДЛ Магдалина Семеняк, дiвчинку одразу госпiталiзували до реанiмацiйного вiддiлення. За словами родичiв, напередоднi вона скаржилася на погане самопочуття: блювоту, головний бiль.  Наступного дня стан дитини погiршився i батьки звернулись до медзакладу. Пiд час попереднього обстеження вiдмiчались менiнгеальнi ознаки, пригнiчена свiдомiсть. Були взятi всi необхiднi мазки та аналiзи. Згодом з’явився  висип у виглядi «зiрочок», що пiдтвердив дiагноз – менiнгококова iнфекцiя, генералiзована форма.

Зараз стан дитини стабiльно важкий. Фахiвцями лiкарнi надається весь необхiдний спектр медичної допомоги.

За словами заввiддiлу епiдемiологiчного нагляду i профiлактики iнфекцiйних  захворювань ДУ “ЗОЛЦМОЗ” України Вiкторiї Тимчик  в школi №1 у Мукачеві,  де навчалась дiвчинка та за мiсцем її проживання, органiзовано низку протиепiдемiчних заходiв, в т.ч. бактерiологiчне обстеження родичiв дiвчини, дiтей та вчителiв, якi контактували з дитиною. Встановлено медичне спостереження за ними. 

Сiмейними лiкарями КНП «Центру ПМСД м. Мукачева» проводяться необхiднi заходи з попередження поширення iнфекцiї, оглядаються контактнi особи.

За 10 мiсяцiв 2018 року в Закарпатський областi зафiксовано 42 випадки захворювання на менiнгококову iнфекцiю. Бiльшiсть з яких реєструються в м. Ужгород та у Перечинському  районi. Найчастiше (70-80 вiдсоткiв) хворiють  дiти.

Читайте також: Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...