• Головна
  • На Закарпатті у 15-річної школярки виявлено менiнгококцемiю. Дівчинка в реанімації у важкому стані
11:15, 11 грудня 2018 р.

На Закарпатті у 15-річної школярки виявлено менiнгококцемiю. Дівчинка в реанімації у важкому стані

Як повiдомляє Вiддiл охорони здоров'я виконавчого комiтету Мукачiвської мiської ради, 9 грудня ученицю 10 класу госпiталiзовано з пiдозрою на менiнгоенцефалiт в реанiмацiйне вiддiлення Закарпатської обласної дитячої лiкарнi. У дiвчини звечора з'явились нудота, блювота, головний бiль. 

Як сьогодні стало вiдомо 0312 з поiнформованих джерел, пiсля взяття необхiдних аналiзiв, пiдтвердився дiагноз менiнгококцемiя - сьогоднi вранцi на тiлi з'явився характерний для хвороби висип - у виглядi зiрочок. 

Дитина забезпечена необхiдними медикаментами в повному обсязi. Проводяться дiагностичнi заходи з уточнення етiологiї захворювання та вжиття необхiдної лiкувальної та профiлактичної тактики. Сiмейними лiкарями КНП «Центру ПМСД м. Мукачева» проводяться необхiднi заходи з попередження поширення iнфекцiї, оглядаються контактнi особи.

Лiкарi просять зберiгати спокiй. Ситуацiя контрольована та небезпеки для здоров'я не становить.

Довiдка: Менiнгококцемiя - це найбiльш складна форма менiнкогококової iнфекцiї. Летальнiсть може сягати 75%.  Розпочинається гостро з ознобу, гарячки, пiдвищення температури тiла до 39-41°С, у частини хворих передує назофарингiт. Спостерiгається виражена iнтоксикацiя - головний бiль, ломота в м’язах та суглобах, блювота. Немовлята вiдмовляються вiд їжi та у них з’являється характерний крик. Вже через 12-48 годин вiд початку хвороби з’являється характерна кров’яниста висипка у вигляд зiрочок, яка локалiзується на тулубi, кiнцiвках, сiдницях та обличчi. Елементи висипки мають неправильну форму, нерiвнi краї, дещо виступають над поверхнею шкiри, багряного кольору. Розмiри висипки коливаються у межах - вiд ледве помiтних до великих крововиливiв у шкiру. Характерною є симетричнiсть висипки.

Читайте також: Спалах менiнгiту на Закарпаттi: 8-рiчна дiвчинка померла в лiкарнi, зараженi ще 9 дiтей (ВiДЕО)

Фото постера - ілюстративне

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#менінгококцемія #менінгіт #симптоми #хвороба #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...