• Головна
  • Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ)
18:30, 17 вересня 2018 р.

Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ)

Як відомо, на Закарпатті на початку вересня стався спалах менінгіту. 10 дітей потрапили до лікарні, 8-річна дівчинка померла.

Що це за хвороба та як вчасно відреагувати на симптоми, розповідає лікар-педіатр медичного центру "Prevention" - Наталія Метенканич.

Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ), фото-1

"Менінгококова інфекція – це гостра інфекційна хвороба, яка викликається збудником (бактерією), під назвою менінгокок. Передається інфекція від людини до людини, повітряно-крапельним шляхом. Тобто, хворий може передати інфекцію при кашлі та чханні. Найвразливішими до цієї інфекції є немовлята та діти до 10 років. Хвороба проявляється в різних формах. Навіть у вигляді носійства. Носій може передавати хворобу на протязі декількох тижнів, при цьому у нього немає ніяких ознак хвороби.

Досить часто менінгококова інфекція протікає у вигляді гострого назофарингіту. При цьому симптоми нагадують ГРВІ (підвищення температури, нежить, кашель, головний біль). Більш важкими є форми – менінгококовий менінгіт (запалення оболонок головного мозку) та менінгоенцефаліт (запалення головного мозку). Захворювання починається гостро, з підйому температури тіла до – 39-40 С, супроводжується сильними головними болями, нудотою, блювотою, судомами, важким загальним станом. Найважчою є форма у вигляді менінгококцемії (менінгококового сепсису) та її блискавична форма – синдром Уотерхауза – Фрідеріксена, що є результатом крововиливів у наднирники. Характеризується бурхливим початком. Стрімко підвищується температура, з'являється озноб, головний біль, блювота. Вже в перші години захворювання на шкірі та слизових оболонках з'являється специфічна геморагічна висипка у вигляді зірочок.

Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ), фото-2

Найчастіше на сідницях, стегнах, гомілках, тулубі. Швидко стає рясною, перетворюється у синьо-багрові плями. Можливі носові, маткові та шлункові кровотечі. Така форма, на жаль, досить часто призводить до летального наслідку.

Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ), фото-3

Тому, якщо Ви помітили на шкірі сідниць, стегон, гомілок, іноді обличчя висипку у вигляді зірочок, яка не проходить при натискуванні стаканом – викликайте відразу швидку допомогу. Захворювання може розвиватися дуже стрімко.

Як можна захистити свою дитину від цієї страшної недуги? Єдиним дієвим способом на сьогоднішній день – є проведення профілактичного щеплення.

Нижче в таблиці наведено види вакцин, які найчастіше використовуються для захисту проти менінгококової інфекції.

Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ), фото-4

Серотип A найчастіше є причиною епідемій. CWA - більш характерні для Сходу та Африки. Але, враховуючи мігрантів – стає актуальним і для нас.

Серотип В більш значущий для країн Європи і України. Але вакцина Bexsero на сьогоднішній день ще не зареєстрована в Україні.

Що потрібно знати про небезпечну хворобу "менінгіт": симптоми та лікування (ПОРАДИ ЛІКАРЯ), фото-5

Найкраще обирати вакцину з найбільшою кількістю серотипів. Загалом, щеплення дітки переносять добре. У поодиноких випадках спостерігаємо підйом температури, болючість, почервоніння та незначний набряк у місці введення препарату, які швидко проходять. Щеплення вакцинами від менінгіту можна вводити одночасно з іншими вакцинами.

За додатковою консультацією чи з питань лікування звертайтесь в Медичний центр "Prevention".

Адреса: вул. Грибоєдова, 20Б

Телефон: рецепція +38 095 580 09 11, +38 095 880 09 11, +38 095 580 04 11

Гаряча лінія:  +38 0 880 406 111

Сайт

Читайте також: Дифтерія під прикриттям ангіни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#менінгіт #менінгококова #інфекція #симптоми #хвороба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...