Безпека
18:35, 28 березня 2018 р.
Трагедія в Кемерово: у мерії та ДСНС розповіли чи будуть перевіряти торгові центри та школи в Ужгороді (ФОТО)
Безпека
Після звісток про трагедію в Кемерово, яка за непідтвердженими даними могла забрати набагато більше життів, ніж за офіційними (64), з яких 65% діти та наступного дня пожежі в ТЦ міста Харків, яка обійшлась без жертв, мешканці міста Ужгород з острахом у соцмережах задавали питання "а що у нас з пожежною безпекою?" та пропонували самостійно перевіряти пожежні виходи у великих торгових та розважальних центрах: до прикладу, "Токіо", "Колізей", ПАДІЮН тощо.
Ужгородці навіть опублікували загороджений пожежний вихід в одному із ТЦ "Сільпо", який через певний після публікації вже був розблокований.
Загалом, ця тема сколихнула усю Україну. Відома телеведуча Алла Мазур запропонувала створити своєрідний флешмоб. І багато хто відгукнувся на її пропозицію.
ЯКІ МІРИ ПРИЙНЯЛА ВЛАДА?
Сьогодні, 28 березня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наказав перевірити системи пожежної безпеки у ТЦ, школах і дитячих садках після трагедії у Кемерово.
"Пожежа в Кемерово: Cьогодні я доручаю ДСНС, іншим службам, місцевим владам провести відповідні перевірки з тим, що подібні історії не трапились в жодному українському місті. Торгові центри, школи, дитячі садки. Потрібно зробити публічний реєстр відповідності закладів."
"Відповідною Постановою від 18 грудня 2017 року №1104 “Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, Державну службу з надзвичайних ситуацій частково виведено з-під дії мораторію.
Відтак, ДСНС та її територіальним органам Уряд дав зелене світло в частині здійснення державного нагляду (контролю) стосовно закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних закладів, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, спеціалізованої освіти, а також суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику (у тому числі об’єктів паливно-енергетичного, військово-промислового комплексів, об’єктів підвищеної небезпеки, хімічно-небезпечних об’єктів та об’єктів висотного будівництва)", - йдеться у повідомленні.
ЯКА СИТУАЦІЯ З ПЕРЕВІРКАМИ В УЖГОРОДІ
0312.ua звернувся за коментарем до начальника сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю У ДСНС Закарпаття Наталії Батир:
"У нас на території Закарпаття немає таких торгових чи розважальних центрів, які підпадали б під цю перевірку. Площа центру має складати більше 10 000 к.м., щоб ви розуміли "Нова Лінія" в Ужгороді навіть не підпадає під цю перевірку. Тому ми наразі чекаємо установчих документів від нашої державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка нам дасть повне роз'яснення які і чого здійснювати перевірки. Поки що ніхто нічого не перевіряє. Всі заклади освіти, культури, охорони здоров'я вже були перевірені, вони перевіряються перед початком та кінцем навчального року. Ситуація така, якщо заклад є комунальним перевірка дозволена, якщо приватним - то нам потрібно попереднє звернення від власника. Ми не можемо здійснювати перевірку, адже діє мораторій на здійснення перевірок території приватного підприємництва. Тому, або власник за бажанням звертається - ми перевіряємо, або за відповідною скаргою, або зверненням громадян, які вони надсилають до регуляторної служби і вона в подальшому пересилає ці документи, відповідно оформлені, до нашої державної служби - виноситься постанова про проведення перевірки."
"Сьогодні була нарада з цього питання. Всі області посиленно проводять роз'яснювальну роботу, хоч вона була і до цього часу. Якщо будуть відповідні роз'яснення, щоб перевіряти і меншу квадратуру, торговельний чи розважальний заклад, звісно ми додатково будемо проводити перевірки та повідомляти про результати."
На питання якщо громадяни знаходять правопорушення, які мають бути їхні подальші дії, пані Наталія прокоментувала: "Були прецеденти, коли громадяни звертались, але безпосередньо звертались зі скаргою до Державної служби з надзвичайних ситуацій у Києві і до регуляторної служби. А тоді вже Київ виносить рішення, про початок перевірки і ми вже, безпосередньо, проводимо її на місці. Так як у зв'язку з тим, що діє мараторій, ми не маємо права заходити на приватну територію і щось перевіряти. Більше проводимо бесіди, інструктажі."
"Подача скарг громадянами це дуже довгий процес. Має бути ціла купа документів. Мають бути беззаперечні факти, фото-, відеосвідчення вітаються. Це не один день, тиждень, процедура може зайняти місяць-два. Але за чей час поки подасться скарга, компанія встигне виправити недоліки."
0312.ua звернувся також за коментарем до в.о. начальника управління освіти Марини Пуківської, щоб з'ясувати чи була нарада з питання додаткових перевірок навчальних закладів міста Ужгорода:
"Дійсно, планові перевірки проводяться у всіх закладах освіти перед початком навчального року, і також, у вересні, жовтні, листопаді проходили позапланові (це 12 закладів). Чесно кажучи, це питання в нас на постійному контролі. Не дивлячись, що в Ужгороді торгові чи розважальні центри не підпадають під перевірку започатковану урядом, в нас питанню пожежної безпеки надається надзвичайно важливе значення і його ми розглядали 20 грудня 2017 року на колегії управління освіти. Нашим працівником був проведений та представлений детальний аналіз. Щодо приписів, звісно якщо ДСНС йде у навчальний заклад і знаходить невеликі недоліки, ми намагаємось усунути їх у найкоротший термін. На сьогодні, у деяких закладах ще не встановлена протипожежна сигналізація, ми над цим працюємо. Буквально на днях виділені кошти на встановлення такої сигналізації у ЗОШ №2, у ЗОШ №20 недавно встановили, вже працює. Скажу ще раз, що безпека - це найважливіше для нас, особливо контроль у цих питаннях посилився після пожежі у дитячому таборі в Одесі."
"Щорічно ми також проводимо показові навчання у закладах. Як правило, це квітень. І вже наступного місяця ми плануємо організувати такі навчання. На це виділяється один день "День цивільного захисту". Кожен для себе обирає ситуацію, але це найчастіше "пожежа". Проте може бути "витік хлору", "аварії", рідко "землетрус". В ДНЗ ми проводимо "Тиждень безпеки життєдіяльності."
"Позапланові перевірки будуть тільки у випадку якщо ДСНС вирішить перевіряти. Вони планують, перевіряють. Потім присилають припис, що потрібно зробити і ми намагаємось ліквідувати ті недоліки, які вони знаходять. Але, протипожежні щити у нас у всіх закладах укомплектовані, вогнегасниками всі заклади забезпечені. Можуть бути невеличкі невідповідності - це стенд оформити, не на тій висоті вогнегасник..."
Ситуація із навчальними закладами радує. А ось з торговими та розважальними центрами аж ніяк. Є надія, що з'являться роз'яснення на перевірку менших площин за квадратурою. Але, наразі, ситуація із цими центрами в руках небайдужих ужгородців, звісно, при умові законного перебування на підприємницькій території. Трагедія в Кемерово, напевно, нікого не залишила байдужим і власники центрів мали б миттєво зреагувати і перевірити чи привести до ладу пожежні виходи. Адже, "у безпеці" має бути дуже виразним поняттям...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...