Олександр Шуфрич: "Якщо клуб і футболісти не знайдуть спільну мову, то ми почнемо процедуру банкрутства"

Віце-президент Говерли Олександр Шуфрич в бесіді з кореспондентом Football.ua розповів, що клуб все ж сподівається вирішити питання з виплати заборгованостей, щоб залишитися в Прем'єр-лізі, а також пролив світло на багато інших питань, щодо ситуації в клубі.

Олександр Шуфрич:

- ФФУ відмовила у видачі атестату "Говерлі". Це кінець для ужгородського клубу, або Ви будете продовжувати боротися за нього?

- У нас є невеликий термін для вирішення проблемних питань, які нам озвучили, щоб отримати атестат. Хоча дивно: ми просили відстрочення всього лише на два тижні від цього рішення, а нам сказали, що це процесуально неможливо. Проте, для інших клубів такі терміни були продовжені. Як сьогодні я дізнався зі ЗМІ, це було цілком можливо процесуально.

- А які у Вас є терміни, і для яких клубів вони продовжені?

- У ЗМІ прозвучала інформація, не скажу точно, але наскільки я пам'ятаю, там фігурували "Дніпро", "Карпати", "Зоря" і "Сталь", яким дали час для того, щоб залагодити свої питання і отримати атестат для участі в наступному сезоні в Прем'єр-лізі.

Ми просили про такі ж терміни, щоб залагодити найпроблемніші питання, але нам їх не дали. Просили не виносити рішення про видачу або невидачу атестата, дати нам два тижні для того, щоб провести переговори, провести реструктуризацію зовнішніх боргів і таким чином закрити ту проблему, яка стосується фінансового критерію.

- Все ж Ви маєте намір ці два тижні намагатися домовитися і сподіватися, що вдасться отримати атестат?

- Звичайно. Як мінімум, у нас є термін для подачі апеляції, протягом якого ми можемо залагодити всі питання.

- Який це термін?

- 10 днів для подачі апеляції, а далі - як уже апеляційний комітет призначатиме засідання і розглядати.

- Ви нібито написали в Твіттері, що "Говерла" буде звертатися в CAS, щоб оскаржити рішення про зняття 9 очок. Чи так це? На яких підставах? Навіщо, якщо це не впливає на турнірні перспективи?

- Напередодні атестації КДК ФФУ виніс цілий ряд рішень, за якими у клубу є всі підстави для подачі апеляцій - це рішення про зняття очок і так зване "Справа Ягодінскіс"

Відносно Ягодінскіса позиція принципова, тому що наш клуб був виставлений в неправильному світлі. Була допущена абсолютно випадкова помилка працівника Секретаріату ФФУ. Ми не нагнітали це питання, а просто просили, щоб все було процесуально правильно з боку ФФУ. І ми б тоді виконували будь-яке їхнє рішення, яке законно вступило в силу. У свою чергу, ФФУ, замість того, щоб визнати помилку свого співробітника, вирішила піти всупереч всім нормам регламентним і винести рішення про покарання клубу тільки для того, щоб прикрити некомпетентність одного зі своїх співробітників.

А щодо Лисицького і Гибалюка, то ми вважаємо, що санкції були застосовані до клубу поспішно, оскільки "Говерла" регулярно виходила на футболістів і пропонувала їм різні варіанти закриття боргів, від яких вони відмовлялися. Ми вважаємо, що це покарання є занадто суворим для клубу, і ми будемо його оскаржувати в порядку, передбаченим регламентом.

Олександр Шуфрич:

- Повертаючись до Ягодінскіса. Віталійс говорив, що попереджав Грозного про дискваліфікацію, а той сказав йому грати. Чому було прийнято рішення виставити його проти Олімпіка?

- Я не перебував ні в підтрибунному приміщенні, ні в роздягальні. Не маю права чіпати команду за 2 години до початку гри, тому що це поле діяльності головного тренера. Єдине, що я можу сказати - вважаю, Ягодінскіс чисто юридично мав право грати в обох цих матчах. З цим і буде пов'язана наша апеляція.

- Максим Шацьких заявив, що "в команді боргів з 90-х років". Що мав на увазі Максим? І як йдуть справи з виплатами заборгованостей йому?

- Думаю, що він швидше це сказав з часткою невеликої іронії. Що стосується Максима, то якщо треба буде, я можу надати переписку з його юристами щодо реструктуризації боргів та розрахунків. Жоден з варіантів, які були запропоновані клубом, не підійшов футболісту. Хоча, з огляду на нинішні реалії, були цілком прийнятні варіанти, які дозволяли погасити заборгованість перед футболістом протягом терміну до півтора років. З іншого боку, на даний момент, буквально кожен день ведемо переговори з представниками Максима, і сподіваємося що вони нас почують.

- Ви говорите, що проти Говерли йде кампанія. Зокрема на нашому сайті теж ...

- Звичайно! Ви мене вибачте, але атестат не тільки ми не отримали, але і ще як мінімум два клуби. А у трьох клубів, чотирьох навіть - Дніпра, Карпат, Зорі і Стали у ФФУ є питання. Проте, про нас вийшло дуже багато матеріалів, інтерв'ю від дуже багатьох футболістів, яким клуб заборгував грошей. При цьому я не бачив жодного подібного матеріалу щодо, наприклад, Металіста. Чому ні ваш сайт, ні ваші колеги не беруть інтерв'ю у десятків інших футболістів з інших команд? Коли виходить матеріал, в якому 7 футболістів в один голос говорять одне і те ж, як під "копірку" - це викликає певні питання.

- Максим Фещук заявив: "Був би в Україні - напросився б на дебати з Шуфричем". А Ви б погодилися взяти участь в таких дебатах?

- На жаль, останнім часом ми ведемо дебати тільки з представниками пана Фещука, якому ми також пропонуємо різні варіанти вирішення питань по заборгованості. Але знову-таки, жоден з варіантів не влаштовує або футболіста, або його представника.

Можна взяти інтерв'ю у людей, які не кличуть нас на дебати, з якими вже підписано мирову угоду і по ним вже розпочато виплати ще два тижні тому. І це футболісти, які на полі приносили не меншу користь, ніж Максим Шацьких, Фещук і всі інші.

Є й легіонери, за якими справи знаходяться в міжнародних інстанціях (у тому числі - ФІФА). Футболісти пішли назустріч, і я думаю, що вони більш, ніж задоволені, що нарешті-то ми починаємо закривати питання.

Олександр Шуфрич:- Які це футболісти?

- Олександр Надь, Сотіріус Балафас, Святослав Тодоров, Борис Тащі, Адріан Пуканич та інші, все це зазначено в заяві Клубу на офіційному сайті.

- Мірко Райчевіч сказав в інтерв'ю: "У минулому році у нас була домовленість, мені дали документ про закриття боргів. Однак ні копійки я не отримав". То який сенс домовлятися з клубом, якщо все одно це не виконується?

- Основну частину боргів ми почали погашати в цьому календарному році. У разі якщо виплати триватимуть, такі футболісти як Мірко будуть в пріоритеті перед тими хто судився, знімав окуляри і намагався ще як то нашкодити клубу не йдучи ні на які поступки.

- Той же Фещук висловив припущення, що В'ячеславу Грозному зарплату платять. Чи дійсно перед Грозним немає заборгованості?

- Я офіційно заявляю, що це з боку Фещука - або неправильне припущення, або нахабна брехня. Якщо В'ячеслав Вікторович захоче відстояти свою честь і репутацію в судових інстанціях, я готовий буду надати докази того, що він, як мінімум, знаходиться в рівних умовах з футболістами. А, можливо, і в гірших.

- Взимку Грозний так посилено приховував команду від преси. З чим була пов'язана така секретність підготовки?

- Це питання краще задати В'ячеславу Вікторовичу.

- Нещодавно з'явилися припущення про те, що матч Чорноморець - Говерла - договірної. Це Ви обговорювали 25 квітня з представниками Федербет?

- Ні, з представником Федербет була чисто ознайомча, процесуальна зустріч. Думаю, що всі ці чутки, які, знову-таки, посилено тиражувалися в наших ЗМІ, не мають під собою абсолютно ніяких доказів. А якщо у пана Циганика або когось іншого є реальні факти, які можуть нам допомогти когось в чомусь звинуватити або прискорити якимось чином наше внутрішнє розслідування, яке проводиться по цих двох ігор, то ми будемо тільки раді з ними ознайомитися.

- Як команда має намір комплектуватися в наступному сезоні, якщо вдасться отримати атестат?

- Якщо ми отримаємо атестат і досягнемо домовленості з футболістами, за якими у нас висить бан ФІФА на трансферну діяльність, то Говерла буде комплектуватися молодими виконавцями з українським паспортом. На них буде зроблена основна ставка. Звичайно, доведеться постаратися зберегти ряд досвідчених футболістів. У нас є ще на прикметі такий футболіст, як Рінар Валєєв, ми плануємо з ним співпрацювати в наступному сезоні. І ще ряд досвідчених футболістів, які знаходяться в команді - Іванов, Кутас, Бабенко - з ними ми хотіли б співпрацювати, тому що вони проявили певну принциповість і знаходяться зараз з клубом, можна сказати, в одному човні. Але все-таки основна ставка буде робитися на молодь.

- Тренувати команду буде В'ячеслав Грозний чи хтось інший?

- У разі, якщо клуб збереже прописку в Прем'єр-лізі, то він. Робота в нижчих дивізіонах, я вважаю, не для тренера такого рівня, як В'ячеслав Грозний. Ми зацікавлені продовжити його контракт, який закінчується в кінці цього сезону.

- Тобто все-таки можливий варіант, що Говерла, якщо не отримає атестат, не почне процедуру банкрутства, а в наступному сезоні буде грати в Першій або Другій лізі?

- Ні, в тому випадку якщо клуб і футболісти не знайдуть спільну мову, команда буде змушена знятися зі змагань, а клуб почне процедуру банкрутства. Хоча кому вигідний такий сценарій, крім можливо черзі з 10 команд першої ліги - не знаю.

Football.ua
Шуфрич Говерла Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
23 перегляди в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Управління ДСНС Закарпаття оприлюднило подробиці та світлини з масштабної пожежі в магазині будматеріалів на Тячівщині. Видання 0312 повідомляло сьогодні про страшну пожежу на вулиці Головній в смт Буштино. Вже з прибуттям до місця перших пожежних розрахунків з'ясувалося, що площа пожежі складає близько 2000 кв. метрів. Було прийнято рішення залучити додаткові сили і засоби від 10-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Хуст та місцевої пожежної команди...
Пригоди
Поліція оперативно відреагувала на повідомлення у соцмережі, щодо пограбування журналіста. Під час моніторингу мережі Інтернет працівник чергової частини Ужгородського відділу поліції виявила публікацію, в якій йдеться про грабіж в обласному центрі на площі Корятовича. Відомо, що інформацію про грабіж у мережу для попередження виклав закарпатський громадський активіст Ярослав Світлик. “Несподівано: вчора (6 грудня - прим.) на Корятовича підбіг циганчук, б...
Пригоди
У ГУ НПУ Закарпаття повідомляють, що відкрито кримінальне провадження за фактом автомобільної аварії, внаслідок якої помер пішохід. 7 грудня, о 18:22, на службу «102» надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду в селі Велика Добронь Ужгородського району. Як з’ясували поліцейські, 25-річний мешканець села Велика Добронь, керуючи автомобілем «Fоrd Transit», наїхав на пішохода, який ішов проїжджою частиною дороги в попутному напрямку. Від отриманих...
Суспільство
Кадри зимового краєвиду на озері Синевир оприлюднили на сторінці  національного парку кілька днів тому.  Синевир дещо обмілів, довкола вже вкритий снігом, починає вкриватися кригою. Зима – одна з найкращих пір року, аби туди завітати, пише Mukachevo.net. А поки пропонуємо насолодитися красою світлин.
Суспільство
Шановні керівники та депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування Ужгородського району! Майбутнє України неможливе без децентралізації влади та розвитку місцевого самоврядування. Ради та їх органи сьогодні відіграють важливу роль в демократизації суспільства і є найближчими до жителів територіальних громад та несуть відповідальність за забезпечення належних умов для їх проживання. Сьогодні, з нагоди свята, висловлюю вдячність усім пр...
Суспільство
Про це повідомили у відділі комунікації ДФС у Закарпатській області. У зв'язку із початком роботи із 00 год 00 хв 08 грудня 2019 року Закарпатської митниці Держмитслужби о 23 год 30 хв буде розпочато проведення регламентних робіт із налагодження інформаційних баз даних митного органу. "У зв'язку з цим тимчасово буде припинено пропуск товарів та транспортних засобів через пункти пропуску Закарпатської області із 23 год 30 хв 07 грудня 2019 року по 00 год 30...
Пригоди
Сьогодні, 7 грудня, близько години тому у смт Буштино, Тячівського району загорівся магазин будівельних товарів. Про це у Фейсбуку повідомив користувач Василий Васильевич. Також, Василь додав відео з місця подіїї, з якого видно масштаби пожежі, повідомило PMG. Ще одне відео з місця трагедії оприлюднено користувачем Facebook Роман Тяско:
Кримінал
Працівники Мукачівського відділення поліції проводять ряд необхідних дій для встановлення всіх деталей та обставин факту, описаного у ЗМІ, про можливе розбещення неповнолітніх у селі Дерцен Мукачівського району, інформує Відділ комунікації поліції у Закарпатській області.  Сьогодні, 7 грудня, до чергової частини Мукачівського відділення поліції надійшов рапорт поліцейського про те, що під час моніторингу мережі Інтернет, він виявив публікацію про жителя се...
Суспільство
Президент Володимир Зеленський напередодні зустрічі лідерів країн "нормандського формату" (Україна, Росія, Німеччина, Франція) проводить в Офісі Президента засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) у закритому режимі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента, передають Українські Новини. "Напередодні саміту в нормандському форматі Президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони. Зустріч, н...