Олександр Шуфрич: "Якщо клуб і футболісти не знайдуть спільну мову, то ми почнемо процедуру банкрутства"

Віце-президент Говерли Олександр Шуфрич в бесіді з кореспондентом Football.ua розповів, що клуб все ж сподівається вирішити питання з виплати заборгованостей, щоб залишитися в Прем'єр-лізі, а також пролив світло на багато інших питань, щодо ситуації в клубі.

Олександр Шуфрич:

- ФФУ відмовила у видачі атестату "Говерлі". Це кінець для ужгородського клубу, або Ви будете продовжувати боротися за нього?

- У нас є невеликий термін для вирішення проблемних питань, які нам озвучили, щоб отримати атестат. Хоча дивно: ми просили відстрочення всього лише на два тижні від цього рішення, а нам сказали, що це процесуально неможливо. Проте, для інших клубів такі терміни були продовжені. Як сьогодні я дізнався зі ЗМІ, це було цілком можливо процесуально.

- А які у Вас є терміни, і для яких клубів вони продовжені?

- У ЗМІ прозвучала інформація, не скажу точно, але наскільки я пам'ятаю, там фігурували "Дніпро", "Карпати", "Зоря" і "Сталь", яким дали час для того, щоб залагодити свої питання і отримати атестат для участі в наступному сезоні в Прем'єр-лізі.

Ми просили про такі ж терміни, щоб залагодити найпроблемніші питання, але нам їх не дали. Просили не виносити рішення про видачу або невидачу атестата, дати нам два тижні для того, щоб провести переговори, провести реструктуризацію зовнішніх боргів і таким чином закрити ту проблему, яка стосується фінансового критерію.

- Все ж Ви маєте намір ці два тижні намагатися домовитися і сподіватися, що вдасться отримати атестат?

- Звичайно. Як мінімум, у нас є термін для подачі апеляції, протягом якого ми можемо залагодити всі питання.

- Який це термін?

- 10 днів для подачі апеляції, а далі - як уже апеляційний комітет призначатиме засідання і розглядати.

- Ви нібито написали в Твіттері, що "Говерла" буде звертатися в CAS, щоб оскаржити рішення про зняття 9 очок. Чи так це? На яких підставах? Навіщо, якщо це не впливає на турнірні перспективи?

- Напередодні атестації КДК ФФУ виніс цілий ряд рішень, за якими у клубу є всі підстави для подачі апеляцій - це рішення про зняття очок і так зване "Справа Ягодінскіс"

Відносно Ягодінскіса позиція принципова, тому що наш клуб був виставлений в неправильному світлі. Була допущена абсолютно випадкова помилка працівника Секретаріату ФФУ. Ми не нагнітали це питання, а просто просили, щоб все було процесуально правильно з боку ФФУ. І ми б тоді виконували будь-яке їхнє рішення, яке законно вступило в силу. У свою чергу, ФФУ, замість того, щоб визнати помилку свого співробітника, вирішила піти всупереч всім нормам регламентним і винести рішення про покарання клубу тільки для того, щоб прикрити некомпетентність одного зі своїх співробітників.

А щодо Лисицького і Гибалюка, то ми вважаємо, що санкції були застосовані до клубу поспішно, оскільки "Говерла" регулярно виходила на футболістів і пропонувала їм різні варіанти закриття боргів, від яких вони відмовлялися. Ми вважаємо, що це покарання є занадто суворим для клубу, і ми будемо його оскаржувати в порядку, передбаченим регламентом.

Олександр Шуфрич:
Олександр Шуфрич:

- Повертаючись до Ягодінскіса. Віталійс говорив, що попереджав Грозного про дискваліфікацію, а той сказав йому грати. Чому було прийнято рішення виставити його проти Олімпіка?

- Я не перебував ні в підтрибунному приміщенні, ні в роздягальні. Не маю права чіпати команду за 2 години до початку гри, тому що це поле діяльності головного тренера. Єдине, що я можу сказати - вважаю, Ягодінскіс чисто юридично мав право грати в обох цих матчах. З цим і буде пов'язана наша апеляція.

- Максим Шацьких заявив, що "в команді боргів з 90-х років". Що мав на увазі Максим? І як йдуть справи з виплатами заборгованостей йому?

- Думаю, що він швидше це сказав з часткою невеликої іронії. Що стосується Максима, то якщо треба буде, я можу надати переписку з його юристами щодо реструктуризації боргів та розрахунків. Жоден з варіантів, які були запропоновані клубом, не підійшов футболісту. Хоча, з огляду на нинішні реалії, були цілком прийнятні варіанти, які дозволяли погасити заборгованість перед футболістом протягом терміну до півтора років. З іншого боку, на даний момент, буквально кожен день ведемо переговори з представниками Максима, і сподіваємося що вони нас почують.

- Ви говорите, що проти Говерли йде кампанія. Зокрема на нашому сайті теж ...

- Звичайно! Ви мене вибачте, але атестат не тільки ми не отримали, але і ще як мінімум два клуби. А у трьох клубів, чотирьох навіть - Дніпра, Карпат, Зорі і Стали у ФФУ є питання. Проте, про нас вийшло дуже багато матеріалів, інтерв'ю від дуже багатьох футболістів, яким клуб заборгував грошей. При цьому я не бачив жодного подібного матеріалу щодо, наприклад, Металіста. Чому ні ваш сайт, ні ваші колеги не беруть інтерв'ю у десятків інших футболістів з інших команд? Коли виходить матеріал, в якому 7 футболістів в один голос говорять одне і те ж, як під "копірку" - це викликає певні питання.

- Максим Фещук заявив: "Був би в Україні - напросився б на дебати з Шуфричем". А Ви б погодилися взяти участь в таких дебатах?

- На жаль, останнім часом ми ведемо дебати тільки з представниками пана Фещука, якому ми також пропонуємо різні варіанти вирішення питань по заборгованості. Але знову-таки, жоден з варіантів не влаштовує або футболіста, або його представника.

Можна взяти інтерв'ю у людей, які не кличуть нас на дебати, з якими вже підписано мирову угоду і по ним вже розпочато виплати ще два тижні тому. І це футболісти, які на полі приносили не меншу користь, ніж Максим Шацьких, Фещук і всі інші.

Є й легіонери, за якими справи знаходяться в міжнародних інстанціях (у тому числі - ФІФА). Футболісти пішли назустріч, і я думаю, що вони більш, ніж задоволені, що нарешті-то ми починаємо закривати питання.

Олександр Шуфрич:
Олександр Шуфрич:- Які це футболісти?

- Олександр Надь, Сотіріус Балафас, Святослав Тодоров, Борис Тащі, Адріан Пуканич та інші, все це зазначено в заяві Клубу на офіційному сайті.

- Мірко Райчевіч сказав в інтерв'ю: "У минулому році у нас була домовленість, мені дали документ про закриття боргів. Однак ні копійки я не отримав". То який сенс домовлятися з клубом, якщо все одно це не виконується?

- Основну частину боргів ми почали погашати в цьому календарному році. У разі якщо виплати триватимуть, такі футболісти як Мірко будуть в пріоритеті перед тими хто судився, знімав окуляри і намагався ще як то нашкодити клубу не йдучи ні на які поступки.

- Той же Фещук висловив припущення, що В'ячеславу Грозному зарплату платять. Чи дійсно перед Грозним немає заборгованості?

- Я офіційно заявляю, що це з боку Фещука - або неправильне припущення, або нахабна брехня. Якщо В'ячеслав Вікторович захоче відстояти свою честь і репутацію в судових інстанціях, я готовий буду надати докази того, що він, як мінімум, знаходиться в рівних умовах з футболістами. А, можливо, і в гірших.

- Взимку Грозний так посилено приховував команду від преси. З чим була пов'язана така секретність підготовки?

- Це питання краще задати В'ячеславу Вікторовичу.

- Нещодавно з'явилися припущення про те, що матч Чорноморець - Говерла - договірної. Це Ви обговорювали 25 квітня з представниками Федербет?

- Ні, з представником Федербет була чисто ознайомча, процесуальна зустріч. Думаю, що всі ці чутки, які, знову-таки, посилено тиражувалися в наших ЗМІ, не мають під собою абсолютно ніяких доказів. А якщо у пана Циганика або когось іншого є реальні факти, які можуть нам допомогти когось в чомусь звинуватити або прискорити якимось чином наше внутрішнє розслідування, яке проводиться по цих двох ігор, то ми будемо тільки раді з ними ознайомитися.

- Як команда має намір комплектуватися в наступному сезоні, якщо вдасться отримати атестат?

- Якщо ми отримаємо атестат і досягнемо домовленості з футболістами, за якими у нас висить бан ФІФА на трансферну діяльність, то Говерла буде комплектуватися молодими виконавцями з українським паспортом. На них буде зроблена основна ставка. Звичайно, доведеться постаратися зберегти ряд досвідчених футболістів. У нас є ще на прикметі такий футболіст, як Рінар Валєєв, ми плануємо з ним співпрацювати в наступному сезоні. І ще ряд досвідчених футболістів, які знаходяться в команді - Іванов, Кутас, Бабенко - з ними ми хотіли б співпрацювати, тому що вони проявили певну принциповість і знаходяться зараз з клубом, можна сказати, в одному човні. Але все-таки основна ставка буде робитися на молодь.

- Тренувати команду буде В'ячеслав Грозний чи хтось інший?

- У разі, якщо клуб збереже прописку в Прем'єр-лізі, то він. Робота в нижчих дивізіонах, я вважаю, не для тренера такого рівня, як В'ячеслав Грозний. Ми зацікавлені продовжити його контракт, який закінчується в кінці цього сезону.

- Тобто все-таки можливий варіант, що Говерла, якщо не отримає атестат, не почне процедуру банкрутства, а в наступному сезоні буде грати в Першій або Другій лізі?

- Ні, в тому випадку якщо клуб і футболісти не знайдуть спільну мову, команда буде змушена знятися зі змагань, а клуб почне процедуру банкрутства. Хоча кому вигідний такий сценарій, крім можливо черзі з 10 команд першої ліги - не знаю.

Football.ua
Шуфрич Говерла Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
23 перегляди у жовтні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Роботи щодо будівництва шляху до спортивного об'єкту розпочалися через кілька днів і за кілька тижнів дорога була готова. Про це повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук Олексій Петров - голова Закарпатської ОДА.  "Футбольна академія у селі Дерцен. Іноземний інвестор побудував чудовий спортивний об'єкт для наших дітей. Від обласної влади попросив лише дорогу. Роботи розпочалися через кілька днів і за кілька тижнів дорога була готова. Стадіон "Спартак"...
Суспільство
Звaжaючи нa стрімке поширення COVID-19 в облaсті, керівництво Зaкaрпaтської ОДA провело нaрaду стосовно пaсaжирських перевезень у рaзі можливого посилення кaрaнтину. «Ми стрімко нaближaємося до «червоної зони», тому мусимо розглянути усі можливі вaріaнти тa узгодити плaн дій. Тільки тaкими спільними зусиллями й дотримaнням кaрaнтинних зaходів безпеки можемо утримaти під контролем ситуaцію, зaхистити життя й безпеку людей», – повідомив Олег Коцюбa. У рaзі,...
Кримінал
Відправником товару та продавцем товару зазначалося іноземне підприємство, а одержувачем та покупцем - українське підприємство в м.Одеса. Закарпатські митники спільно з робочою групою Департаменту протидії митним правопорушенням та контрабанді Держмитслужби виявили фальшиві документи на імпортний товар, ціна якого була занижена на 1 950 035,75 грн. Про це повідомила Закарпатська митниця Держмитслужби. Водій мукачівської фірми заїхав на митний пост «Тиса» З...
Суспільство
Голови трьох територіальних виборчих комісій подали протоколи до обласної ТВК. Про це Суспільному повідомив голова Закарпатської ТВК Юрій Фекете. Загалом в області є 64 ТВК. Більше - у сюжеті. Читайте також: Місцеві вибори - 2020: на Закарпатті триває підрахунок голосів Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Суспільство
Старовинний підвал, а також шматки кахлю виявили під час археологічних досліджень Невицького замку. Про це нині Суспільному розповів археолог Володимир Мойжес. Розкопки вперше проводили в центральній башті замку — донжоні — під час реалізації ґрантового проєкту. Більше - у сюжеті. Читайте також: У Невицькому замку на Ужгородщині відкопали досі невідомий підвал (ФОТО) Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Суспільство
Ввечері, близько 21-ї години, в Мукачеві, патрульні зупинили автомобіль ВАЗ через порушення ПДР. Під час спілкування із водієм інспектори помітили ознаки наркотичного сп’яніння (поведінка, що не відповідає обстановці). У медичному закладі підтвердили наявність наркотичних речовин в організмі.На водія складено протокол за ч.1 ст.130 (Керування напідпитку) та винесено постанову за ч.1 ст.126 (Керування без документів) КУпАП. Інший випадок трапився в Ужгороді...
Кримінал
Прокурором Тячівської місцевої прокуратури затверджено і скеровано до суду обвинувальний акт щодо мешканця смт. Великий Бичків Рахівського району за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 КК України). У ході досудового розслідування встановлено, що в лютому 2014 року він незаконно переправив до Румунії трьох громадян Шрі-Ланки. Після викриття зловмисник втік і понад 5 років переховувався від слідства на території...
Суспільство
Уряд Чехії оголосив про запровадження нічної комендантської години з 9 вечора і до 5 ранку, починаючи з 28 жовтня. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Novinky. Винятки будуть зроблені для поїздок на роботу, для термінових поїздок для захисту життя, здоров'я або майна і для прогулянок з собакою в межах 500 метрів від будинку. Магазини повинні будуть закритися о 20:00 з середи, а в неділю всі точки роздрібного продажу будуть повністю закри...
Суспільство
Сьогодні пішов із життя Йосип Юрійович Болдижaр – мaйстер спорту, стaрший тренер Тячівської ДЮСШ тa облaсті з греко-римської боротьби, головa олімпійського руху Тячівщини, відмінник освіти Укрaїни, зaслужений прaцівник фізичної культури і спорту Укрaїни, почесний громaдянин м.Тячів, спортсмен і громaдський діяч і нaдзвичaйно прекрaснa людинa, якa зaлишилa по собі безцінний слід Добрa тa Любові. Про це пише  Тячів.news. Зa своє трудове життя, яке посвятив р...