Туристичне Закарпаття в один день отримало 3 унікальні фотозони (ФОТО)

Як інформують у спільноті "Давні традиції в новому форматі" у мережі, в рамках програми "Малі міста - великі враження" на Міжгірщині встановили три креативні фотозони.

Першою у Міжгір'ї відкрили скульптуру під назвою "Міжгірський Віл". Відомо, що на честь вола було названо місто Волове (сучасне Міжгір'я). Свого часу ця тварина була невід'ємною складової кожної сім'ї, яка проживала у басейні верхів'я Ріки. Воли були водночас і транспортним засобом, і великим господарством для родини. Тому і стали одним із символом Міжгір'я. Кажуть, щоб бути успішним потрібно схопити бика за рога. Тож закарпатця радять просто потерти рога на скульптурі та загадати бажання.

Наступну композицію - "Долоня бокораша" - відкрили на Синевирському перевалі, тому туристи мають ще один привід відвідати його!

Бокорашами раніше називали хоробрих хлопців, які ризикуючи життям, сплавлялись по річках на плотах, зроблених зі стовбурів дерев. У цій скульптурі втілили усю міць та силу Карпатських бокорашів. 

А остання скульптурна композиція "Ліс трембіт" прикрашає перевал Присліп.

Існує думка, що трембіта це перший мобільний телефон вівчарів. Спочатку трембіта виникла як засіб зв'язку в горах для вівчарів, щоб селяни знали де пасеться їхня отара. Але згодом хлопці опановували трембіту як музичний інструмент.

Цей арт-об'єкт наочно ілюструє, що Закарпаття, зокрема, Колочава, є територією, де трембіти ростуть прямо із землі. Адже кожне дерево у лісі може стати трембітою.

А як фотографуватись на цих фотозонах дивіться у підказках на фото.

0312.ua

Довідка: «Малі міста – великі враження» - це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. Фінансування таких ініціатив відбувається за кошти грантової програми Уряду.

На впровадження культурно-мистецьких проектів громад у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн, у конкурсі перемогли 74 проекти.

На Закарпатті виявилося 2 переможці - агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” та Невицька сільська рада, комунальне підприємство “Ужгородське районне агентство розвитку” з проектом "Традиції без кордонів".