Доступ туристiв до замку буде тимчасово обмежено
Цього року за рахунок коштiв державного бюджету, отриманих вiд Європейського Союзу, обласна державна адмiнiстрацiя планує реалiзувати проект «Розвиток iнфраструктури у сферi туризму i рекреацiї Закарпаття шляхом реставрацiї пам’ятки архiтектури нацiонального значення – Невицького замку (перша черга невiдкладних робiт)». Загальна сума фiнансування проекту складає 10,5 млн грн. за рахунок державного бюджету та понад 0,5 млн – за рахунок мiсцевого бюджету. Передбачається, що розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України проект буде профiнансований, як вiдiбраний Комiсiєю Мiнiстерства регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства України. Найближчим часом облдержадмiнiстрацiя приступає до реставрацiйних робiт, перший етап яких передбачає демонтаж аварiйної вежi-донжону, яка в будь-який момент може обвалитися.
Просимо туристiв iз розумiнням поставитися до тимчасових обмежень щодо вiдвiдування Невицького замку.
Довiдково:
Невицький замок (13-14 ст.) належить до пам’яток архiтектури та мiстобудування нацiонального значення (охор. № 194-Н), взятий пiд охорону держави Постановою Ради Мiнiстрiв УРСР вiд 24 серпня 1963 року №970. Середньовiчний замок – це комплекс оборонних споруд, вмiло пристосованих до рельєфу мiсцевостi. На територiї Невицького замку археологами виявлено городище ранньозалiзного вiку 8-7 ст. до н.е.
У 1644 роцi замок був зруйнований. У 1902 роцi вiдновлено центральну замкову вежу. Лише пiсля 1923 року, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини, на замку було проведено ремонтнi роботи та встановлено дах на вежах. Перекриття оборонної вежi-донжону та замковi стiни на сьогоднiшнiй день в аварiйному станi (проведено комiсiйне обстеження). Наказом Мiнiстерства культури України вiд 15 лютого 2012 року №108 «Про затвердження науково-проектної документацiї, щодо меж та режимiв використання зон охорони пам’яток» затверджено охоронну зону Невицького замку. Зараз розробляється проект землеустрою щодо вiдведення для замку земельної дiлянки.
Читайте також: На Закарпатті заростають чагарниками мури старовинної фортеці