Незалежність - це українська мова, яка розвивається і стає модною

На жаль, оголошення застаріло
Незалежність країни - це здатність розуміти, відстоювати національні інтереси, а не просто слідувати у фарватері сусідів або інших держав. Зараз нашій країні за 10-бальною шкалою я б поставив 6, розповів Gazeta.ua засновник агенції "Борщ - рекрутинг майбутнього" Сергій Марченко.

"Як на мене, символом незалежності не може бути людина. Останнім часом ми дуже сильно обпеклися на цьому. Люди проявляють себе дуже по-різному, залежно від обставин. Мій символ Незалежності - українська мова, яка розвивається і стає модною", - каже Марченко.

Зазначає, що особливу гордість за Україну відчув після Майдану.

"Перші кілька років, коли бував у аеропортах, мені хотілося показувати всім свій паспорт і казати: "Дивіться, я - українець". Ми змогли вигнати владу, яка втратила відчуття реальності. І це було дуже великим приводом для гордості", - додає експерт.

Він каже, що дивився б на Майдани трохи ширше.

"Їх в Україні було 4. Перший - Революція на граніті, другий - "Україна без Кучми". Без цих 2 подій не було б Майдану 2004-го і 2014 року", - говорить Сергій Марченко.

На його думку, саме ці 4 революції вплинули на розвиток українського суспільства найбільше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна ризикує потрапити в історичну пастку" - філософ

"В Україні велика ступінь дуже різної свободи. В європейській спільноті такого немає. В Україні багато речей нерегламентовані або не контролюються урядом, як у більш сильних державах. У нас склалася унікальна ментальність, коли інші люди досить толерантно ставляться до проявів самовираження. Саме ця свобода, яка пронизує суспільство, дуже мені імпонує і тримає в Україні", - розповідає Марченко.

Згадує, коли Леонід Кучма вперше став президентом, всі боялись повернення до Радянського Союзу.

"Але Кучма, попри проросійську передвиборчу риторику, став будувати національну українську державу. Через рік після виборів я зрозумів, що наша незалежність - всерйоз і надовго", - розмірковує Марченко.
Рубрики
Фото і відео
Сергій Молнар
Показати номер
Дії
В обранеВидалити з обраного

Схожі оголошення

Студия технической перезаписи Studiofilm выполнит работы по высококачественному переводу видео и зву...
00:54, 15 жовтня