• Головна
  • В Ужгороді показують карикатури на політиків
10:00, 2 жовтня 2015 р.

В Ужгороді показують карикатури на політиків

В Ужгороді на площі Фенцика відкрилася Міжнародна виставка політичної карикатури. Організаторами виставки є Інститут світової політики (Київ) та громадська організація «Euforion» (Братислава)
Виставка триватиме до 31 жовтня, повідомляє 7dniv.info
"Ціль проекту не спровокувати, зачепити чи образити, навіть незважаючи на те, що політична карикатура здатна викликати сильні емоції. Ця виставка є демонстрацією базових свобод – свободи самовираження та свободи слова; прикладом критичного ставлення до політиків, які були обрані служити, а не правити. Вони несуть відповідальність за свої дії, а тому можуть ставати об'єктом критики з боку ЗМІ та громадянського суспільства”, – пояснила аналітик ІСП Дарія Гайдай.
За її словами, організатори сподіваються, що Міжнародна виставка політичної карикатури сприятиме популяризації інтелектуальної політичної карикатури в Україні.
«Справжня європеїзація України неможлива без зміни політичної культури не лише високопосадовців та чиновників, а й звичайних громадян. Інтелектуальна політична карикатура - це звільнення від невиправданого пієтету перед владою та виховання критичного, але конструктивного ставлення до політиків», – підкреслила аналітик.
На виставці представлено понад 40 робіт відомих карикатуристів із Чехії (Павел Рейзенауер), Словаччини (Мартін Шутовец), Угорщини (Чаба Варга), Польщі (Анджей Млечко), України (Олег Смаль), Грузії (Гіоргі Гамезардашвілі) та США (Деріл Кейгл). Кожна карикатура - це авторський погляд на актуальні проблеми сучасного світу, міжнародну політику та демократію загалом. Однією з центральних тем виставки стала агресивна політика Володимира Путіна.  
Протягом останніх п’яти місяців Міжнародна виставка політичної карикатури вже побувала у чотирьох українських містах: Києві, Дніпропетровську, Одесі та Вінниці. В Ужгороді виставка завершує свою подорож Україною.
За минулі два роки Міжнародна виставка політичної карикатури об’їхала 5 країн (Словаччину, Чехію, Польщу, Угорщину та Грузію). Проект реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...