• Головна
  • Як нараховується ЄСВ на суму грошової компенсайції за невикористану відпустку
13:00, 22 липня 2015 р.

Як нараховується ЄСВ на суму грошової компенсайції за невикористану відпустку

До уваги роботодавців та звільнених працівників

Фахівці Ужгородської ОДПІ звертають увагу роботодавців на порядок нарахування єдиного внеску на суму грошової компенсайції за невикористану відпустку працівникам, котрі звільнені з роботи, розповідає Час Закарпаття.

Так, Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» визначено платників єдиного внеску, зокрема юридичних осіб – роботодавців.

Базою нарахування ЄСВ, зокрема, для таких платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Разом із цим, спеціалісти контролюючого органу зазначають, що суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних відпусток у ромірах, передбачених законодавством, є базою нарахування та утримання єдиного внеску. До того ж, Кодексом законів про працю України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації проводиться в день звільнення. Після звільнення працівника підприємтсво не несе обов'язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків.

Таким чином, єдиний внесок не нараховується на суми грошової компенсації за невикористану відпустку, які нараховані після звільнення працівника з роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...