• Головна
  • Угорщина долучилася до проекту з оновлення роботи водоканалів в Закарпатті
15:00, 26 березня 2015 р.

Угорщина долучилася до проекту з оновлення роботи водоканалів в Закарпатті

25 березня, Закарпаття відвідав комісар уряду Угорщини Іштван Йоо, що побував також на об'єктах КП «Водоканал м Ужгород».

Підприємство вже додано до співпраці із зарубіжними партнерами в рамках реалізації транскордонного проекту ЄС «Розвиток захисту навколишнього середовища в Мукачеві, Ужгороді та Ніредьгазі через оцінку стану існуючих систем очищення водопостачання та водовідведення».

Проект реалізується в рамках європейської програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

В обласному центрі Іштван Йоо провів зустріч з головою обласної ради Володимир Чубірко. Участь у заході взяв і Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї.

Володимир Чубірко відзначив, що завдяки такій співпраці ми наближаємося до Європи.
«Наш край має можливість разом з угорцями реалізувати грантові проекти. Ми вдячні, що ви з нами поділилися досвідом участі в програмах ЄС. Ми розуміємо, що обладнання на наших водоканал потребує суттєвого оновлення. І такі проекти для нас стануть дуже знадобиться. Чоп, Тячів, Рахів, Хуст варто було б залучити до цього проекту, адже вони пов'язані з водними ресурсами річки Тиса », - зазначив керівник ради.

У той же час він поінформував угорського чиновника про те, що в області діяла державна програма «Питна вода», але вона була профінансована лише на 4%.

Тому область намагається вирішувати проблему водозабезпечення населення за рахунок грантів ЄС.
Іштван Йоо зазначив, що з радістю співпрацює з Закарпаттям, адже тут надійні партнери. «Також ми хочемо визначити пріоритетні території для протипаводкового захисту в рамках Дунайської стратегії.
Зараз долучаємося і до проекту з оновлення водоканалів.

Стан справ в області з такими підприємствами є невтішним. Лише в Ужгороді на оновлення водоканалу треба 10 мільйонів євро. Зараз ЄБРР проводить переговори з урядом України про надання кредиту на подібні проекти. Ми готові підтримувати вас на цьому шляху », - зазначив комісар.
Зараз у рамках проекту фахівці провели аналіз існуючих систем водопостачання та водовідведення в Мукачеві Ужгороді та Берегові, моніторинг інженерних споруд, розробили інвестиційні проекти для цих міст.

Також фахівцями розробляється комплекс заходів, які допоможуть залучити в сферу водопостачання інвесторів, що в кінцевому рахунку має поліпшити послуги з водопостачання та водовідведення.

Крім того, експерти вважають, що в краї необхідно вжити заходів щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій, забезпечити дослідження та охорону джерел питного водопостачання, що має поліпшити якість питної води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #угорщина #водоканал ужгород #чубірко #зустріч #прикордонне співробітництво
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...