• Головна
  • Політика на Закарпатті: звільнити з посад І. Волошина та М. Івегеша чи такий «чесний» початок перегонів на виборах у міську раду
Актуально
09:00, 13 березня 2015 р.

Політика на Закарпатті: звільнити з посад І. Волошина та М. Івегеша чи такий «чесний» початок перегонів на виборах у міську раду

Актуально

12 березня в Ужгороді відбулися громадські слухання щодо дотримання чиновниками міської ради чинного законодавства при здійсненні управлінських функцій. На громадські слухання було запрошено цілу низку посадових осіб ужгородської мерії, як от першого заступника міського голови І. Волошина, заступницю мера Ольгу Травіну, секретаря міської ради Богдана Андріїва, керуючу справами виконкому Даніелу Геворкян, в.о. начальника управління архітектури та містобудування Михайла Івегеша. Усі вони, втім, дружньо проігнорували бажання громади поспілкуватися та на слухання не з’явились, у такий спосіб, як відзначив громадський активіст Роман Богуславський, продемонструвавши своє ставлення громади та її сприйняття. 

Зате прийшли на захід представники правоохоронних органів, зокрема, прокурор Ужгорода Іван Зарева та в.о. головного міліціонера міста Роман Стефанишин. У їх присутності учасники громадських слухань й озвучили велетенський «набір» кричущих порушень законодавства з боку міських управлінців у питанні розпорядження комунальним майном та землями громади, а також імовірних корупційних вчинків, здійснених за діяльності міських чиновників. 

Так, учергове піднімались питання організації та виділення земельних ділянок на площі Петефі «під гаражі» та на вул. Електрозаводській, до яких напряму причетний перший заступник міського голови Іван Волошин. Знову ж таки, були озвучені питання щодо того, в який спосіб згаданий чиновник може бути засновником будівельних фірм або власником підприємств, при цьому виконуючи функції посадовця, адже в такому разі йдеться про яскраво виражену корупційну складову у вигляді конфлікту інтересів. 

Йшлося і про прибудинкові території, які міськими депутатами віддаються у приватні руки без попереднього обговорення такого кроку із мешканцями прилеглих будинків і доведення інформації до їхнього відома. І про роздачу земель із природно-заповідного фонду чи зелених зон, як от у Боздоському парку та парку 40-річчя Перемоги. У цьому контексті громадські активісти зазначали, що сквери і парки не паспортизовані, а значить, не обліковуються навіть як зелені зони, що дає змогу депутатам розпоряджатися ними на власний розсуд. 

Говорили на громадських слуханнях також і про депутатську етику, згадуючи поведінку першого заступника і заразом депутата міської ради Івана Волошина під час останньої сесії, коли той кидався на присутніх активістів з образами. І про безсоромне голосування депутатів чужими картками один за одного навіть і у присутності фото- й телекамер, без відповідного реагування на очевидне правопорушення з боку правоохоронних органів. 

Озвучені факти і прокурор міста і головний міліціонер Ужгорода, маючи слово перед громадою, обіцяли перевірити, однак, попросили активістів за деякими епізодами надати інформацію у письмовому вигляді. Іван Зарева, до прикладу, заявив, що прокуратурою наразі вже вивчаються рішення міської ради щодо виділення земельних ділянок «під гаражі», а також законність надання у приватне користування прибудинкових територій. Разом з тим, прокурора попросили вивчити питання обставин, за яких перший заступник міського голови голосував за виділення земельних ділянок під гаражі на Петефі на свого родича, оскільки таке передбачає конфлікт інтересів. Й одразу ж передали І. Зареві документи, якими підтверджується засновництво І. Волошиним тих чи інших підприємств, хоч той і є чиновником – у такому разі також є підстави говорити про корупційну складову. Крім того, активісти зобов’язалися надати інформацію щодо відсутності паспортизації скверів і зелених зон. 

У підсумку понад двогодинних громадських слухань було схвалено резолюцію. Документом громадські слухання, насамперед, рекомендували міській раді достроково припинити повноваження першого заступника міського голови І. Волошина, а міському голові Ужгорода – звільнити із займаної посади т.в.о. головного архітектора М. Івегеша. Також громадські слухання вирішили звернутися в управління СБУ, Генпрокуратуру, до керівництва партії "Народний фронт", у МВС і податкову стосовно перевірки діяльності згаданих осіб. Крім того, у керівництва міської ради резолюцією вимагають оприлюднити на сайті всі правовстановлюючі документи щодо приватизації майнових об’єктів і не здійснювати відчуження об’єктів комунальної власності без проведення попередньо громадських слухань.

Щодо результатів слухання І. Волошин зазначив на своїй сторінці у facebook, що дані звинувачення пов'язані лише з попередніми виборами у міську раду, які відбудуться восени.

Так, з його посту: "Народ! мушу похвалитися:) я зміг об'єднати проти своєї персони ВСІХ без винятку бажаючих потрапити в ужгородську міську раду на осінніх виборах :) Народ, це визнання :) шнирі Ратушняка на призвіще Рахімови ( чисті закарпатці :), кум Балоги Диба (галичанин, по якому зараз кримінальна справа в суді за побиття журналіста, а також кілька моїх позовів за наклепи), Швондери Світлики (працював в ОДА, зараз безробітний, брат якого і зараз працює на Тігіпка), хабарниця Бачинська (по якій станом на сьогодні розслідуються кримінальна справа ), звільнений з органів МВС "мусорок" Богуславський та "недоразумение" Пересоляк, сьогодні назбирали аж 40 чоловік!!! ( включаючи їх самих ), які сьогодні прийняли рішення !!! :) :) :) про те, що мене треба звільнити з посади першого заступника міського голови :) 40 чоловік!!!!! Ганьба!!!! Ці дурачки могли б підготуватися, а то якось не солідно :) проголосували за мене як за депутата 640 чоловік, а знімати хочуть 40 :) що за халтура? Знаковим також для мене є те, що всіляку підтримку цьому надають деякі депутатські огризки з ПР, які пролізли в міську раду по спискам, а не вибирались людьми! Це ті самі інтригани, які знімали Щадея з посади, ті які по п'ятницям бігають до Рати, а по суботам в Синяк і які чітко розуміють що їхній час закінчиться в жовтні поточного року :) мене це радує, значить ми все робимо правильно! Народ, на вулиці тепліє, виборчі перегони починаються! влаштовуйтесь зручніше, буде весело :) PS Звертаюсь до опонентів з Мукачева і 555, які знову мріють взяти в полон місто Ужгород: ну чому не можна підібрати нормальних перспективних активних молодих людей, а набралисьте всякий непотріб? Всіх з початком перегонів :)".

Як говорять, "пристрасті розпалюються". Подивимось, які будуть результати перевірки прокуратурою та сбу, та чи справді активісти мають прямі докази проти посадовців і зможуть їх передати слідчим органам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #результати громадських слухань #звільнення волошина #перегони #вибори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...