• Головна
  • Прокурор Закарпатської області В. Янцо вдався до зловживання своїм службовим становищем (ДОКАЗИ)
Актуально
09:00, 9 березня 2015 р.

Прокурор Закарпатської області В. Янцо вдався до зловживання своїм службовим становищем (ДОКАЗИ)

Актуально

Двоє суддів Апеляційного суду Закарпатської області – Лілія Симаченко та Наталія Мишинчук – звернулися з заявою на адресу Генерального прокурора України, в якій просять внести до ЄРДР відомості про вчинення злочину прокурором Закарпаття Володимиром Янком.

Текст відповідного документу ексклюзивно отримала редакція інтернет-видання Закарпаття онлайн.

Йдеться про резонансну справу, в контексті якої розпочато кримінальне провадження стосовно зазначених суддів апеляційного суду Закарпатської області за фактом постановленням ними, на думку прокуратури, завідомо неправосудної ухвали, відповідно до якої було звільнено з-під варти двох осіб, підозрюваних у скоєнні резонансного вбивства на замовлення.

Утім, як вказують у своїй заяві судді Л.Симаченко та Н.Мишинчук, відкриттям кримінального провадження прокурор Закарпатської області В.Янцо вдався до зловживання своїм службовим становищем, і вчинив тиск на суддів виключно для того, аби "виправдати недбалі, непрофесійні дії" своїх підлеглих.

"Маючи на меті збереження запобіжного заходу обвинуваченим, процесуальні прокурори вдалися до непроцесуальних дій, а саме... порушили перед судом першої інстанції питання продовження строку тримання під вартою без подання письмового клопотання..., без урахування попередньої ухвали апеляційного суду, у якій було звернуто увагу прокурора на процедуру подання клопотання про продовження строку тримання під вартою, чим грубо проігнорували вимоги... КПК України".

Крім того, на думку авторів заяви, підлеглі В.Янка "намагалися в незаконний спосіб отримати рішення суду щодо продовження строку тримання під вартою обвинувачених..., при тому, що з 05.09.2014 до 27.02.2015 прокуратура не спромоглася вручити належним чином обвинувальний акт обвинуваченим та їх захисникам, замість того, щоб виправити недоліки, вдавалися до судової тяганини, оскаржуючи ухвали суду 1-ї інстанції..."

Як інформують судді, прокурор Закарпаття В.Янко вніс до ЄРДР дані про кримінальне порушення, "боячись осуду громадськості" та "зумисно, знаючи, що дана ухвала апеляційного суду не є тим процесуальним рішенням, яке може бути предметом злочину..., та дав офіційне повідомлення-коментар про доведеність вини суддів... у вчиненні тяжкого злочину, яке розмістив на офіційному сайті прокуратури Закарпатської області".

У цьому контексті Лілія Симаченко та Наталія Мишинчук просять Генерального прокурора України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань "відомості про вчинення прокурором Закарпатської області кримінальних правопрушень, передбачених ч.1 ст. 364 та ч.2 ст. 376 КК України".

Прокурор Закарпатської області В. Янцо вдався до зловживання своїм службовим становищем (ДОКАЗИ), фото-1
Прокурор Закарпатської області В. Янцо вдався до зловживання своїм службовим становищем (ДОКАЗИ), фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #прокурор закарпаття #янцо #кримінальна справа #службове становище #корупція ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...