• Головна
  • Голова Закарпатської ОДА на колегії з керівниками районів та департаментів наголосив на пріоритетах для області
14:00, 1 березня 2015 р.

Голова Закарпатської ОДА на колегії з керівниками районів та департаментів наголосив на пріоритетах для області

Голова Закарпатської Ода Василь Губаль провів підсумкову колегію за участі керівників ключових департаментів та служб обласної влади та районів і міст краю. Під час засідання він 
Після заслуховування доповідей про економічний та фінансовий стан області наголосив на кількох пріоритетах у роботі влади та дав доручення.

Так, Департамент економіки має розробити та дати конкретні пропозиції стосовно залучення інвестицій область, поширити їх – про об’єкти, напрямки, що можуть зацікавити бізнес. Мова про різні галузі - і туризму, і харчової та легкої промисловості, і машинобудування, і сільського господарства, тощо. "Інформація має бути детальна, прозора і доступна інвесторам. Потенційні інвестори мають побачити, що вони можуть іти в нашу область працювати, що край має перспективи, а влада відверта", - зазначив Василь Губаль. 

Разом з тим Василь Губаль закликав економічний департамент ОДА та представників місцевої влади підтримувати ті підприємства краю, які незважаючи на складну ситуацію, не піддалися паніці та продовжують роботу, й подякувати їм. Водночас наголосив на потребі роботи з тими підприємствами, які боргують людям зарплатню, доручив відповідним органам звернути увагу на проблемні моменти.

Наголосив і на стані справ у лісовій галузі, давши доручення відповідній структурі попрацювати над перспективами залучення інвестицій. А також активніше діяти і в у контексті переведення бюджетної сфери на енергозберігаючі технології: опрацювати механізми роботи з надання твердого полива (мова про соціальну сферу, де здійснюють заходи переходу на альтернативне газовому опалення). У найближчий час фахівці повинні детально вивчити питання та дати пропозиції щодо системної роботи з вирішення цих завдань. Одна з ключових вимог – уся робота має відбуватися на засадах прозорості та діалогу з громадою.

Звісно, керівник області торкнувся і проблем зайнятості. Він акцентував: "Бачимо небезпечні тенденції: зменшення кількості легальної робочої сили, тобто, відтік її у "сірий" сектор (до речі, прошу звернути увагу податкової служби) та через мобілізаційні процеси – коли люди звільнилися, очікуючи на повістку. Закликаю військових комісарів бути ще активнішими у роз’яснювальній роботі".

"Так, ми маємо зараз дуже складний час і кризовий стан в економіці. Ми повинні об’єднуватися і підтримувати один одного, влада має бути помічником підприємствам, тим паче тим, які продовжують роботу у звичному режимі, підкласти їм своє плече", - сказав Василь Губаль.

Голова ОДА вкотре наголосив на своїй принциповій вимозі – усім службам, у тому числі і тим, які стосуються економічної та фінансової сфери, працювати на засадах прозорості та підзвітності громаді. "Налагодьте системну роботу у забезпеченні відкритості тендерних закупівель, торгів, використання бюджетних коштів. Уся інформація має бути доступна - повна публічність. Громадськість повинна бачити, куди йде кожна гривня бюджетних коштів, люди мають відчути, що влада їм підзвітна", - акцентує керівник краю. І підкреслив, що очікує від економічного департаменту обласної влади не збирання статистики, а прогресу, впливу на розвиток економіки, генерування ідей, роботи із залучення інвестицій. А керівників районів і міст Василь Губаль закликав бути активнішими у роботі над грантовими проектами, участі у міжнародних конкурсах, співпраці з міжнародними партнерами. "Час такий, що на бюджет не доводиться занадто сподіватися. Але область має й інші перспективи – визначайте пріоритети, створюйте проекти, подавайте їх, працюйте над тим, аби залучити в район, місто, село міжнародні гранти. Наша область – найближча до Європи і має добрі контакти з сусідами, використовуйте ці зв’язки і можливості – для користі наших громад", - зауважив Василь Губаль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #губаль #закарпатська ода #керівники районів #економіка закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...