• Головна
  • «Ноги у контрабанди» починаються на Закарпатті
Актуально
18:00, 30 січня 2015 р.

«Ноги у контрабанди» починаються на Закарпатті

Актуально

Пройшов вже майже рік з моменту Революції Переваги, але, на жаль, доводиться констатувати, що, незважаючи на майже тотальну зміну влади в країні, велика кількість корупційних схем працює досі, кардинальних змін правил гри в економічній сфері не відбулося, а «рішали »і« наглядачі »як займалися своїм ремеслом, так і займаються.

Це повною мірою відноситься і до митної сфери України.

У квітні 2014 у Глави митної служби Віталія Науменко запитували: «Були одіозні люди, які здійснювали по суті «чорний» імпорт в Україну, були «чорні» фірми, так звані «модні», якими керували таки діячі, як Орест Фірманюк та Іван Аврамов. Чи можуть ці люди зараз вирішувати питання в митниці? Чи залишилися вони на ринку?».

На що, Науменко відповідав: «Враховуючи, що такі компанії працюють не один десяток років, більш ніж впевнений, що вони будуть і далі намагатися здійснювати ввезення товарів. Я прекрасно розумію, що подібні компанії не зникли, змінюються лише назви. У мене в цій ситуації завдання просте - я буду прагнути до того, щоб забезпечити однакові умови для всіх».

Проте рік вже майже пройшов, але, як виявляється, віз і нині там. Фірми деяких людей так і залишилися «рівніші» інших. Це повною мірою стосується одного з дійових осіб згаданого в інтерв'ю з головою митниці.

Знайомтеся, знакова особа на просторах Одеської митниці і не тільки - Орест Фірманюк.

Контрабандист з великої літери. У вузьких колах відомий як, людина, яка здатна вирішити практично будь-яку проблему. Його робота полягає в створенні даху нелегального бізнесу і курирування імпорту контрабандних товарів. Процес здійснюється завдяки володінню брокерськими фірмами і зв'язками у вищих ешелонах влади.

У 2012 році у Ореста Фірманюка було кілька брокерських контор. Їх основною метою були підготовка документів та повне сприяння проведенню митного оформлення товарів. За словами деяких підприємців, у цих фірм завжди було зелене світло, що при режимі Януковича, що за нової влади. При ввезенні товару та його митному оформленні, у Ореста ніколи не виникало жодних проблем: товар не простоював, не виникало проблем з визначенням коду товару - адже весь контроль за діяльністю брокерських фірм, та й самої Одеської митниці здійснював Орест Фірманюк. Це і була горезвісна в Одеському та Іллічівському портах корупційна схема під назвою «розмитнення через модних брокерів».

Орест Фірманюк - «Одеський вирішувала» і одна з найбільш впливових фігур в українській економіці. Дуже обережна і скритна особистість, тому мало хто взагалі про нього щось чув, але ті, у кого є товари і їх потрібно ввести на територію України, а в наслідок провести їх митне оформлення, знають його добре. Завдяки своїй міцній хватці, вмінню обійти закони, а також закріпившись підтримкою партнерів свого ремесла, Орест Фірманюк один час майже монополізував систему митного оформлення в Україні. Свого часу глава Державної митниці Калетник, централізував систему митного оформлення і видав указ про закріплення за окремими митницями оформлення конкретних товарів, що ввозяться на територію України. В наслідок чого, вся китайська продукція (одяг, господарські товари тощо) імпортується на територію України тільки при оформленні в Києві чи Одесі, а курується все це Орестом Фірманюком.

Ключові фігури, з якими Фірманюк веде свій «бізнес»: Шерман Віктор Бенедиктович, макіївчанин Маргуни Олександр Андрійович (екс глава Західної регіональної митниці. Зараз зазначена особистість грає одну з головних ролей в Одеській митниці і займається організацією контрабандних схем, а також збором грошей. Так сказати, виконує роль кур'єра - валізи).

Треба відзначити, що Фірманюка з недавніх пір називають не тільки «рішалою», а й «кидалою». Інтернет-форуми деяких його фірм рясніють повідомленнями від розгніваних клієнтів невдах, які вирішили вести з ним справу. Одним з ключових меседжів цих повідомлень: як особисто б побачити Фірманюка і поставити йому запитання з приводу відсутності товару і в «нікуди» дівшихся значних сум. Є інформація, що правоохоронні органи впритул наблизилися до нашого персонажу, і Орест, відчувши недобре, вирішив наостанок кинути всіх, з ким коли-небудь мав справу.

Повідомлення з форумів:

Автор: Mr. Prosecutor

Компанія Valger-Group (Вавилон) належить контрабандисту Орсет Ігоровичу Фірманюку. Публікую два резервних номери телефонів Ореста: 066-724-73-39, 066-843-96-70. Діючий номер опублікую після завершення слідства. Їх офіс знаходиться за адресою: вул. Володимирська, 49а. Так само, у Ореста є пособник Дмитро (виконавчий директор), його номер телефону: 067-465-51-69. Склад знаходиться у Вишневому, адресу поки не публікую. Є близько 20 номерів менеджерів різних напрямків, кур'єрів, складістов, ніки скайпу, поки теж не публікую. Сподіваюся, скоро їх контора буде закрита.

У Валгера вже проблеми, а скоро до них ще приєднаються прокурорські перевірки. Орест не розуміє, що настав час, коли потрібно згортати лавочку, але жадоба грошей понад усе))) Навіть коли його будуть вести в СІЗО, Орест попросить зробити останній дзвінок і подзвонить домовитися на митницю))))))))))) )

Про те, що Орест Фірманюк і раніше використовував всі види тиску на клієнтів, щоб нормально зрубати з «лоха», відомо було давно - він сам створював проблеми підприємцям на митниці, а потім їх вирішував. Звичайно ж, це було не по доброті душевній, а за винагороду, причому, дуже навіть не маленьке. А тих, кого не влаштовувала така постановка питання, хто відмовлявся мати з ним справу, пізніше чекала не сама щаслива доля. Товари при митному оформлення затримувалися, проводилися всі можливі перевірки та огляди, що обіцяло величезні розтрати і взагалі втрату будь-якого сенсу продовження якого-небудь бізнесу.

До речі треба відзначити, що хоч Фірманюка і називають зараз «Одеський вирішувала», сам Орест виходець із Закарпаття. Вірніше, правильніше б сказати, виходець із закарпатської мафії - так званої «ЦІМБОРА». Став відомим контрабандистом ще в середині нульових. Щільно «працював» з екс-заступником глави Служби Безпеки України Тиберієм Дурдинцем, про якого, після того як його оголосили в розшук у 2009 році - більше нічого не чути. Залишається і нам сподіватись, що останньою інформацією про Ореста Фірманюка буде повідомлення про його арешт і суд. А потім тиша, років так на 10 - 15.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в одессі #одеса #контрабанда #митниця #обхід митниці #вирішити питання на митниці #арешт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...