• Головна
  • Чому «Йоббік» незадоволені мобілізацією на Закарпатті
Актуально
15:00, 28 січня 2015 р.

Чому «Йоббік» незадоволені мобілізацією на Закарпатті

Актуально

Угорська партія «Йоббік» («За кращу Угорщину») відзначає, що при проведенні мобілізації на Україні в Закарпатті, де компактно проживає угорська меншина, в армію призивається вдвічі більше людей, ніж в інших областях України. Про це йдеться в заяві «Йоббік», що опублікувало російське Інтернет видання 27 січня.

Там, зокрема, зазначається, що заступник керівника парламентської групи «Йоббік» Мартон Дьёндьёші заявив: ""Рух за кращу Угорщину" із занепокоєнням дізналося про те, що в Закарпатті з 20 січня розпочинається чергова хвиля мобілізації. В результаті чого угорців можуть почати закликати в українську армію воювати на сході України за київський маріонетковий уряд, що служить атлантичним інтересам".

«У той же час" Йоббік "шокований заявою члена парламенту Ласло Брензовича про те, що він сподівається, що заклик закарпатських угорців в українську армії не буде непропорційним. Знаючи характер міжетнічних відносин на Закарпатті, політику уряду України, ця заява є незрозумілою. Ласло Брензович, який дав присягу, зобов'язавшись представляти інтереси закарпатських угорців, буде задоволений, якщо, наприклад, з Берегівського району (де угорців серед населення 76%) частка угорських солдатів, що відправляються на східно-український фронт, не перевищить 76%? "Йоббік" закликає Ласло Брензовича вжити все, щоб рішуче представляти інтереси угорців і всіма засобами запобігати їх заклик. "Йоббік" також чекає допомоги угорського уряду в захисті закарпатської угорської громади! » - йдеться в заяві.

Інший депутат від партії "Йоббік", Іштван Саваї стверджує, що, "згідно з відомостями українських ЗМІ, з Закарпаття в українську армію закликають більш ніж в два рази більше солдатів, ніж у середньому по Україні. Природно, знову тільки "Йоббік" протестує. З початку конфлікту київське керівництво, як мантру, безперервно повторює, що представники всіх національностей пропорційно ділять тяготи війни, і що заклик не буде непропорційно зачіпати меншини. Угорський уряд це прийняло за чисту монету, і Будапешт це повторює як відповідь на тривожні питання. Згідно зі статистикою, опублікованою вчора на українському порталі "Карпатський об'єктив", закарпатські угорські призовники, безумовно, можуть стати "гарматним м'ясом" на війні. На порталі викладені дані призову по українським округах. Виявляється, що із Закарпатського округу, де проживає 1,2 млн осіб, в армію закликають 2500 молодих людей. Це 0,24% населення, на відміну 0,11% на загальнонаціональному рівні. Іншими словами, з регіону, населеного угорцями, призиваються пропорційно вдвічі більше людей, ніж з інших регіонів. У своїй заяві Іштван Саваї зазначає, що президент KMKС (Партії угорців України) не голосував з питання призову в армію, незважаючи на те, що, згідно сайту українського парламенту, він був присутній на засіданні. Політик вважає, що Ласло Брензович не наважився натиснути кнопку "ні" на захист угорців, КМКС обманює всю угорську громадськість", - свідчить документ.

"Такий же високий показник у Волинському окрузі на Західній Україні, населеному польською меншиною. На вражаючі дані звернув увагу тільки "Йоббік". Іштван Саваї обурений тим, що угорський міністр закордонних справ Пітер Сиярто в рамках поточного візиту на Закарпатті був в стані лише повторити: сподіваюся, що частка угорців (призовників) буде сумірною." Стало абсолютно ясно, що навіть це марна надія, - підкреслив Саваї. - Неможливо представляти інтереси угорців, будучи членом парламентської фракції Петра Порошенка, ніхто не може бути в один і той же час представником української влади, гнітючої угорців, і представником угорського співтовариства".

Представник партії «За кращу Угорщину» звернувся до КМКС та до угорського уряду з проханням припинити «німе потурання, в той час коли угорців забирають на фронт». Коли Пітер Сиярто і Ласло Брензович задоволені «пропорційним» закликом, «Йоббік» вимагає, щоб уряд не кинув жодного угорця на вівтар чужих військових інтересів. Це не війна угорців! "- резюмується в заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #йоббік #за кращу угорщину #призов #мобілізація угорців #мобілізація етнічних
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...