• Головна
  • Сепаратистські заяви та щодо утиску прав фіно-угорського населення
Актуально
18:00, 17 січня 2015 р.

Сепаратистські заяви та щодо утиску прав фіно-угорського населення

Актуально

Так, керівництво Естонії днями виступило зі звинуваченнями на адресу Росії щодо утиску прав фіно-угорського населення.

В інтерв'ю історик Вадим Трухачов прокоментував заяви Талліна про утиск Росією прав фіно-угорського населення.

Трухачева запитали, яку політику проводить Угорщина? Як це може вплинути на стан справ в Закарпатті, де існує угорська меншина?

На що він відповів: "Захист прав мадярів за кордоном давно стало одним з наріжних каменів політики прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Коли він у 1998-2002 роках перший раз очолював уряд, Угорщина надала співвітчизникам пільги при отриманні освіти та медичної допомоги, спростила процедуру отримання громадянства. А вже в друге прем'єрство Орбана, в 2012 році почала діяти нова Конституція, де є натяки на те, що Угорщина несе відповідальність за стан мадярів за кордоном. Це напружило всіх її сусідів, які побачили в цьому натяки на перегляд кордонів. Угорщина активно роздає в сусідніх країнах свої паспорти. Так, у Румунії їх отримали близько 300 тисяч чоловік, а на Україні - 200 тисяч. Сьогодні угорська влада з тривогою стежать за долею 150 тисяч своїх одноплемінників в Закарпатті. Орбан відкрито вимагає створити в краї національно-територіальну автономію, і, судячи з усього, цим справа не обмежиться. Ультраправа партія «Йоббік» і зовсім наполягає на приєднанні частини Закарпаття до Угорщини. Верховна Рада скасувала закон про статус регіональних мов, чим додатково розлютила закарпатських угорців. Число бажаючих отримати угорські паспорти тільки зросла. Кому хочеться йти воювати в далекий Донбас, жити під страхом розправи з боку «Правого сектора»? Так що дуже велика ймовірність того, що Берегівський і частина ще трьох районів Закарпаття Україна в найближчі роки втратить. Угорщина - частина ЄС і НАТО, так що в цих організаціях з таким переглядом кордонів у результаті змиряться."

Таким чином, російською стороною продовжуються спроби "розкачати" конфлікт між Угорщиною та Україною щодо Закарпаття та її мешканців.

На жаль, до сьогодні, з метою заспокоєння закарпатців, ні українською владою, ні керівництвом Закарпатської області не було дано жодного офіційного коментаря щодо таких заяв російської пропаганди та як на них реагувати. Зараз вони як "маленький камень" у городі, але так розпочинався і Донбасс 20 років тому, де також ніхто на такі заяви не звертав увагу, не коментував, не давав оцінку і тим більше не приймали як загрозу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #сепаратизм #відєднання #до угорщини #російські #закарпаття #кордон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...