• Головна
  • Угорці не співають в загальному хорі (ПОЛІТИКА)
18:00, 15 січня 2015 р.

Угорці не співають в загальному хорі (ПОЛІТИКА)

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не в перший раз міркує зовсім не так, як його європейські колеги.

Так, відразу після вбивства французьких журналістів, Оран не став соромитися і заявив, що економічна міграція погубить Європу і розкритикував мультикультуралізм.

Орбан вважає, що "міграція з економічних мотивів - кепський процес для Європи". Як вважає політик, мігранти "приносять лише проблеми та загрози європейцям" і тому їх приплив необхідно зупинити.

Глава угорського уряду додав, що не потерпить і найменшого натяку на поширення ідей мультикультуралізму в своїй країні. Орбан заявив, що вони не бажають бачити в Угорщині "кількісно значима меншість", яке відрізняється від місцевих жителів "своїми культурними властивостями і особливостями".

До речі, в Угорщині немає помітного напливу мігрантів, але самі угорці масово виїжджають на заробітки в інші країни ЄС.

Віктор Орбан прославився як відступник від демократичних цінностей і отримав прізвисько "міні-копія Путіна".

Він постійно дратує керівництво ЄС тим, що відкрито симпатизує російському лідерові і вимагає скасувати санкції проти Росії.

У Європі Орбан чи не єдиний політик, який критикує демократичні цінності.

До речі, як вважає Орбан, ввівши обмежувальні заходи відносно Росії, Євросоюз нашкодив сам собі. "Політика санкцій, що проводиться Заходом ... приносить більше шкоди нам, ніж Росії У політиці це називається." Стріляти самому собі в ногу ", - сказав Орбан в радіоінтерв'ю.

Як зазначив Орбан, політика економічних санкцій суперечить угорським національним інтересам. За його словами, щодо санкцій його думка збігається з думкою прем'єр-міністра Словацької Республіки Роберта Фіцо і вони постараються змусити ЄС "передумати" з приводу санкцій.
Угорщина є країною-експортером і до того ж сильно залежить від енергетичних поставок з Росії. Держава була категорично проти відмови від будівництва газопроводу "Південний потік", що йде в обхід України. А на початку року російський "Росатом" обіцяв побудувати два енергоблоки на угорській АЕС "Пакіш". Можна було б запідозрити Орбана в нещирості, але російські обмеження, введені у відповідь на санкції ЄС не сильно пошкодило місцевим фермерам, оскільки з товарів, на які було введено Санкційний ембарго, в Росію поставлялося менше 30%.

Віктор Орбан заявив, що має намір будувати "ілліберальную демократію". Це заява шокувала Захід. Прем'єр Угорщини декларував небажання відповідати західним цінностям і заявив про намір побудувати "ілліберальную демократію", як орієнтири для політики назвавши Росію, Туреччину і Китай. Політологи Європи нарікають, що Угорщина переймає набір цінностей, притаманний "путінської Росії".

Німецька Die Zeit зазначає, що хоча від Орбана вже звикли чекати неоднозначних заяв, однак одне з його останніх виступів "стало справжнім шоком для лібералів і демократів". "Прем'єр став настільки авторитарний, що навіть використовує мову Володимира Путіна, що звинувачує у внутрішніх негараздах західних агентів", - вказує видання.

Орбан, публічно розкритикував неурядові організації, заявивши, що їх члени являють собою не що інше, як "політичних активістів, проплачених закордоном". Угорський прем'єр підтримав ідею створення в парламенті спеціальної комісії з російським зразком для контролю над "організаціями, які фінансуються з-за кордону".

Відзначимо, що раніше Орбан уже висловлював свої погляди, які могли бути інтерпретовані як схвалення дій російської влади. У травні минулого року він заявив про необхідність автономій та подвійного громадянства для угорців, які живуть на Україні, що дозволило деяким політикам припустити, що Орбан має намір приєднати українське Закарпаття за сценарієм Криму. А в Румунії звинуватили в підтримці проросійських настроїв як Орбана, так і Фіцо, дорікаючи останнього в тому, що економічні інтереси змушують його забути про права людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обран #закарпаття #політика #русини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...