17:00, 10 січня 2015 р.
Топ-десятка злочинів за 2014 року на Закарпатті
Рік виявився досить багатим на події. Представляємо ті, що викликали значний резонанс у нашому краї.
1. Підпали.
Цей вид злочину вже став візитною карткою Закарпаття.
Цього року сталося 279 підпалів житлових приміщень і 101 - транспортних засобів. Серед них найбільше запам'яталися такі.
Вночі у травні невідомі зловмисники підпалили автомобіль «Форд Фокус», який належав тодішньому і. о. ужгородського міського голови Віктора Щадею.
Горіло і авто ужгородського міського депутата Павла Федака, яке він припаркував біля УМВС.
Крім цього, у Боздоському парку в Ужгороді дотла згорів ресторан «Йо Ма Ін». На думку власниці, тут не обійшлося без підпалу. Ні в одному випадку паліїв не знайшли.
2. Аварії.
Протягом цього року в області сталося 287 ДТП, в яких загинули 64 людини.
У квітні в с. Широке Виноградівського р-ну 44-річний водій автомобіля «Opel Astra» на високій швидкості виїхав на зустрічну смугу і врізався в «Daewoo Lanos», яким керував 34-річний житель Тячівського району. З ним їхали 25-річна вагітна дружина і 5-річний син. В результаті ДТП обидва водії та жінка від отриманих травм померли на місці події, а хлопчика з травмами доставили до Хустської райлікарні.
У липні в с. Ракошино на Мукачівщині водій автомобіля «Шевроле», здійснюючи обгін, потрапив під трактор. На місці події загинули три людини.
Крім цього, колишній голова райсуду скоїв ДТП, в якому загинули дві людини.
У нічний час молода лікар з Ужгорода скоїла аварію, збивши на смерть двох учасників Хресного ходу і травмувала ще 4 людини. Обидва вищезгадані водії були за кермом напідпитку, колишнього суддю досі не покарали, а лікаря затримали.
3. Незаконне переміщення товарів через держкордон.
Цього року працівники фіскальної служби Закарпаття склали 1871 протокол про порушення митних правил на суму майже 30 млн гривень. У грудні на митному посту перевіряли документи на автомобіль «Land Rover Range Rover» у нашого співвітчизника, який їхав з Італії в Україну. Як з'ясували митники, техпаспорт на іномарку був підроблений. На порушника склали протокол, а іномарку, вартість якої оцінили в 1221000 гривень, до остаточного рішення суду вилучили.
На ст. Батьово при огляді одного з вагонів, який, згідно з документами, перевозив залізну руду, митники виявили понад 11650 блоків сигарет в картонних коробках, які були загорнуті в поліетилен і заховані під шаром руди.
На митний пост «Тиса» заїхала вантажівка з «ширвжитком» та «профілем ПХВ» з Угорщини. У ході поглибленого огляду співробітники митниці виявили понад 2000 дорогих мобільних телефонів, брендовий одяг і взуття, медичні препарати та інші речі. Суму контрабандного товару оцінили в 326 тисяч гривень. У ході моніторингу ділянки кордону прикордонний патруль відділу «Саловка» виявив порушення контрольно-слідової смуги.
У ході перевірки на березі р. Тиса прикордонники затримали 4 невідомих чоловіків без документів, поблизу яких було 7 пакетів, загорнутих в чорну поліетиленову плівку, і гумовий човен. Затримані мали намір переправити в Угорщину 6080 пачок сигарет.
У вересні на околиці с. Великі Береги Берегівського р-ну прикордонники затримали мотодельтаплан разом з пілотом, який піднімався в повітря і перетинав державний кордон України.
4. Самогубства.
З початку цього року в області сталося понад 150 випадків самогубств.
Влітку в Воловецькій райлікарні доставили молоду мешканку району, яка спробувала звести рахунки з життям, проковтнувши велику кількість таблеток. Крім медикаментозного отруєння, медики діагностували у жінки вагітність 24-25 тижнів. Так сільчанка хотіла перервати вагітність. На щастя, лікарі вчасно надали допомогу, що зберігла життя як жінці, так і її дитині.
А в травні в Хустському парку знайшли тіло повішеного чоловіка. Загиблий залишив передсмертну записку, в якій повідомив, що пішов з цього світу через борги.
5. Корупційні діяння.
2014 правоохоронці зафіксували 46 випадків хабарництва, склали 25 протоколів про корупційні діяння.
У травні затримали колишнього начальника відділу прокуратури Закарпатської області за отримання 8000 доларів за невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і, як наслідок, не проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні. На початку вересня Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт з цього чиновника. 8 жовтня в м Іршаві затримали начальника Державної податкової інспекції району за вимагання та отримання 21 000 гривень неправомірної вигоди. За вказану суму чиновниця організувала, використовуючи своє службове становище, відшкодування з держбюджету податку на додану вартість на загальну суму понад 209 тис. грн. Зараз правопорушницю затримали.
6. «Мінування».
Цей вид злочину став новим на Закарпатті. Цього року в нашому краї прозвучало 12 повідомлень про мінування того чи іншого адмінбудівлі. Кілька разів дзвонив невідомий зловмисник з Луганщини і попереджав про знаходження вибухівки на Ужгородському залізничному вокзалі, міськрайсуді. Крім того, неодноразові дзвінки про «мінування» зривали роботу Ужгородської мерії. Протягом одного дня надійшло віддразу три повідомлення про мінування: Мукачівської райради, Ужгородської та Чопської міськрад. «Мінували» цього року і ОДА і військкомат. В жодному з випадків телефонних «жартівників» не затримали. Насторожує той факт, останній раз в пошуках вибухівки фахівці протягом години встигли провести огляд приміщення мерії і доповісти про відсутність небезпеки. Не виключено, що невідомий телефонний терорист хоче, щоб відповідні служби втратили пильність і здійснювали перевірки приміщень поверхнево, а потім після -надцятого повідомлення десь дійсно може спрацювати міна (не дай Бог). Невже фахівцям важко встановити відповідну апаратуру для пошуку вибухівки на вході адмінприміщень або вжити інших заходів для запобігання злочину? Або чекати, поки не вдарить грім?
7. Вбивства.
З початку року на Закарпатті сталося 27 вбивств. У квітні в с. Веряця Виноградівського вбили цілу родину. П'ять членів сім'ї зарізали, а будинок підпалили. Жінку знайшли на сходах перед входом в будинок, а з нею 1-річну дитину. Три інших тіла були в домі: 34-річного чоловіка, його 55-річної матері та 4-річної дівчинки. На місці події знайшли два ножі. Відпрацьовують дві версії: згідно з однією, припускають, що всю сім'ю вбив глава сімейства, після чого вчинив самогубство; за іншою - колективне вбивство скоїв сторонній злочинець, після чого інсценував вбивство сім'ї батьком.
Крім цього, на початку року кілери з Києва застрелили російського бізнесмена в Мукачево, який тримав там два кафе.
До того ж у місті над Латорицею двоє раніше судимих чоловіків скоїли розбійний напад на квартиру 56-річної місцевої жительки, яку з чоловіком жорстоко побили мотикою. Від отриманих травм потерпілий помер у реанімації. Обох підозрюваних затримали.
У Свалявському р-ні колишній спецназівець після пиятики ножем відрізав своєму товаришеві голову.
8. Кіберзлочинність.
У 2014 році розпочато 82 кримінальних виробництва. З них матеріали 48 проваджень щодо 13 осіб направлено до суду. У нашому краї правоохоронці затримали злочинну групу, яка з використанням електронно-обчислювальної техніки здійснювала шахрайства стосовно іноземних громадян шляхом несанкціонованого списання коштів з їх карткових рахунків. 37-річний Сергій та 42-річний Павло створили фіктивне підприємство та незаконно отримали персональні дані карткових рахунків іноземних громадян. Під виглядом надання туристичних послуг підробили електронні платіжні доручення і викрали в іноземців 72000 гривень.
Наприкінці квітня інтернет-шахраї виманили у 28-річної мешканки Мукачева 17000 гривень при бажанні продати весільну сукню через Інтернет. Як розповіла жінка, вона розмістила фото в популярному інтернет-магазині. Згодом на її «мобільний» подзвонив невідомий і без вагань запропонував ту суму, яку вона і просила. Усно домовившись про угоду, чоловік поцікавився, має мукачівка банківську картку, на яку можна перерахувати гроші. Так, відправляючи на її «мобільний» різні коди, шифри, чоловікові вдалося заплутати співрозмовницю, і та назвала код своєї картки. Далі за лічені хвилини з її рахунку зникли всі гроші, а це 17 000 гривень. Зрозуміло, ні розмов про сукню, ні дзвінків від шахрая більше не було. Через день, коли жінка зрозуміла, що її обдурили, вона звернулася в міліцію.
9. Вандалізм.
Цього року в нашому краї сталося 13 фактів вандалізму. Вночі 11 березня невідомі зухвальці облили бензином пам'ятний знак на Верецькому перевалі. Розміщені на ньому вінки та стрічки згоріли, а камені, з якого зроблений монумент, пожежа пошкодила. Незважаючи на те, що там встановлено відеоспостереження за пам'ятником, невідомі зловмисники знову його пошкодили, але винуватців досі не знайшли. Крім цього, в с. Батьово Берегівського р-ну невідомі вкрали покажчики меж населеного пункту. Зловмисники спиляли залізні стовпи таблиць на в'їзді та виїзді з села з різницею в два дні. На табличках містилася назва населеного пункту, а також герб і рік його заснування. Злодіїв досі не знайшли.
10. Торгівля людьми.
Протягом року задокументували 34 злочини торгівлі людьми, 33 з яких вже направлені до суду. У квітні співробітники міліції на території Рахівщини встановили, що минулого року житель с. Біла Церква Михайло, використовуючи обман і уразливий стан, перемістив через кордон і передав неповнолітнього хлопця для виснажливої фізичної роботи громадянину Росії на ім'я Тигран. Під загрозою застосування фізичного насильства і вилучення документів, Тигран змусив підлітка важко працювати, а згодом не розрахувався з ним, мотивуючи тим, що кошти його вже оплатили.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:19
Вчора
Оголошення
12:21, 5 жовтня
live comments feed...