• Головна
  • Василь Губаль: «Такого зацікавлення від Європи, як зараз, ми ще не мали»
10:00, 7 січня 2015 р.

Василь Губаль: «Такого зацікавлення від Європи, як зараз, ми ще не мали»

"Такої потужної цікавості до себе з боку Європи Україна ще не відчувала. Позначається це, звісно, і на Закарпатті – найзахіднішій, "найбільш європейській" області держави. Наші партнери цікавляться станом справ – я це відчуваю на зустрічах, у тому числі із консулами країн-сусідок, під час відвідин області іноземними делегаціями. І йдеться не лише про політику чи декларації підтримки", - зазначає голова Закарпатської ОДА Василь Губаль. 

Керівник краю говорить: "Лише менше ніж за сто днів на посаді я мав зустрічі з партнерами з Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі і Румунії та офіціальними представниками структур Євросоюзу, тощо. Найголовніше ж – це не лише інтерес як прояв поваги, а те, що країни Європи хочуть допомогти Україні, її економіці. Це стосується і співпраці з бізнесом, і соціальної сфери, і розбудови інфраструктури, пунктів перетину кордону. У тому числі ідеться і по залучення Закарпаття, України, у європейські програми.".

Про це голова ОДА, з-поміж іншого, вів мову в інтерв’ю для телеканалу "М-студіо, в котрому окреслив плани на новий, 2015-й рік. Серед них, звісно, і кроки в контексті євроінтеграції України – саме Закарпаття, як найбільш наближена до Європи область, на думку очільника краю, має показувати приклад руху в обраному державою напрямку.

Керівник області наголошує: у 2014-му році були закладені основи для конкретних кроків – з-поміж іншого, це домовленості з європейськими партнерами про розвиток пунктів перетину кордону. "Сподіваюся, що в 2015-му закарпатці побачать втілення конкретних проектів. Так, як бачать це і в співпраці з чеським краєм Височина, який давно і плідно підтримує Закарпаття. Активізувалися і наші румунські партнери, є цікаві напрацювання. Чи не найпотужніше триває співпраця з Угорщиною, є домовленості на рівні Держсекретаря, які б повинні вилитися в міжурядові програми співробітництва. Робитимемо все, аби втілення не забарилося. Поза Європою, без Європи – ми себе не бачимо. Це по-перше. А, по-друге, і Європа бачить нас у своїй родині. І зацікавленість, яку ми бачимо з боку Європи, свідчить про те, що ми, Україна і зокрема Закарпаття, важливі цій спільноті як партнер. Я більш ніж переконаний, що ідеї і напрацювання, які маємо зараз – це лише початок. Рухаємося далі", – сказав Василь Губаль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #ода #губаль #заяви губаль #єс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...