Бізнес
18:00, 16 грудня 2014 р.
Підприємство-імпортер із Закарпаття через свавілля одеських чиновників може зазнати збитків на сотні тисяч гривень
Бізнес
Підприємство-імпортер із Закарпаття через свавілля одеських чиновників може зазнати збитків на сотні тисяч гривень.
Тому, щоб уникнути псування товару за необгрунтовані відмови у висновку спеціалізованої лабораторії Державної фітосанітарної служби і неможливість вже більше тижня в зв'язку з цим розмитнення товару, закарпатське підприємство ТОВ "Голден Фрутс" звернулося з тематичними листами-запитами до структур вищих рівнів.
Як розповів генеральний директор ТОВ "Голден Фрутс" Юрій Гріга, підприємство вже роками займається імпортом фруктів з-за кордону. І ось навколо останньої поставки вантажу виникла кричуща ситуація, загрозлива для імпортера сотнями тисяч гривень збитків.
Так, 3 грудня в порт Південний в Одесі надійшов вантаж бананів, імпортований "Голден Фрутс" з Коста-Ріки. Зразки товару, як того вимагає закон, було відібрано і передано в тамтешній лабораторії Державної фітосанітарної служби. За процедурою, на проведення експертизи та виготовлення висновку відводиться 3 дні, втім, і понині, ось уже дванадцятий день поспіль, жодних документів імпортеру не надано. А це, в свою чергу, унеможливлює розмитнення товару і надходження його в роздрібну мережу. Так само вантаж віднесений до такого, що швидко псується, протиправне чиновницько зволікання загрожує підприємству ще й чималими збитками - тільки привезений в двох контейнерах вантаж оцінюється в більш ніж півмільйона гривень. Крім того, близько 100 тис грн коштуватиме простій контейнерів в порту. Хто буде компенсувати зазначені збитки у разі найгіршого розвитку сценарію - питання без відповіді.
Представники підприємства розповідають: по завершенні терміну на виготовлення лабораторією експертного висновку, щоб розібратися в ситуації, в Одесу прибув юрисконсульт "Голден Фрутс". У Держфітосанітарній службі затримку з виготовленням експертного висновку пояснили розпорядженням Генпрокуратури обласній прокуратурі Одеси по необхідності то затримки, то більш поглибленого аналізу вантажу. Мотивація - існування нібито відкритих кримінальних проваджень щодо "Голден Фрутс", які, втім, чітко перерахувати і назвати, підкріпивши документально, не змогли.
Зате дали номер телефону "компетентної людини, яка зможе детально і вичерпно пояснити ситуацію, що склалася". І під час зустрічі, за словами юрисконсульта "Голден Фрутс" Едуарда супп, банально запропонувала вирішити питання "за окрему плату" - 36 доларів на 1 тонні товару. "Контактна особа", розповів Едуард Супп, при зустрічі пред'явила посвідчення працівника правоохоронних органів, при цьому, не назвавши прізвище.
"Якщо порахувати, виходячи з оголошеної суми, виходить, що додаткові навантаження у вигляді хабара складуть 720 доларів з одного контейнера. Ми впевнені, що такі перепони робляться виключно для того, щоб змусити імпортерів давати хабарі. З посвідчення я не помітив прізвище працівника чи райуправління, чи облуправління міліції в Одесі. Однак, запам'ятав ник, зможу дізнатися його в обличчя ", - розповів Едуард Супп.
Враховуючи, що уряд і президент, приступаючи до роботи, декларували найпершим і найважливішим пріоритетом роботи боротьбу з корупцією, а також небажання і неможливість жити за корупційними схемами в постмайданних умовах, керівництво "Голден Фрутс" звернулося до вимог зреагувати на ситуацію в прокуратурі Одеської області, УМВС Одеської області, Державну фітосанітарну службу, Мінагрополітики, УСБУ в Одеській області, Генпрокуратури України. При цьому, у разі нереагування адекватно, залишають за собою право йти до кінця - аж до приймальні Президента і Прем'єра.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
13:00, 13 грудня
3
00:25, 11 грудня
00:25, 11 грудня
live comments feed...