• Головна
  • Українці в Чехії втратять статус тимчасового захисту після припинення бойових дій - глава МВС
14:51, 19 лютого

Українці в Чехії втратять статус тимчасового захисту після припинення бойових дій - глава МВС

Після оголошення перемир'я або закінчення війни жоден українець не отримає статусу тимчасового захисту в Чехії.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан в інтерв'ю виданню Novinky, передає Укрінформ.

«Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе сюди приїхати після її закінчення в межах програми тимчасового захисту», - заявив Ракушан.

За його словами, йдеться, зокрема, і про чоловіків, які прагнуть приєднатися до своїх сімей, що перебувають у Чехії.

«Якби йшлося про возз’єднання сім’ї, це мало б відбуватися відповідно до чинного порядку щодо іноземців, який має Чеська Республіка», – зазначив міністр.

Тож чоловіки, які мають сім’ї в Чехії, не отримають автоматичного захисту, а муситимуть пройти звичайний бюрократичний процес, як усі інші іноземці. Вони зможуть подати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок.

Наразі шукачі притулку з України перебувають у Чехії завдяки положенню про тимчасовий захист, який щоразу продовжується на рік.

Міністр навів дані опитувань, згідно з якими близько 50 відсотків біженців хотіли б залишитися в Чехії. «Якби це було близько п’ятдесяти відсотків, давайте розраховувати на двісті тисяч людей», - зазначив Ракушан, зауваживши, що це "прийнятна" кількість.

Наразі, за його словами, у ЄС готуються відповідні документи. Рішення має бути ухвалене на рівні всього ЄС.

Як повідомлялося, в Чехії перебувають понад 397 тисяч українців.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чехія #українці #лютий #2025
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...