• Головна
  • Словаччина і Закарпаття розвиватимуть транскордонне співробітництво
17:31, 25 вересня

Словаччина і Закарпаття розвиватимуть транскордонне співробітництво

У словацькому місті Кошице з 21 по 28 вересня проходить традиційний щорічний форум «Дні України в Кошице -2023». У заході беруть участь представники органів місцевого самоврядування різних областей.

Про це інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

Делегацію Закарпатської обласної ради протягом кількох днів на форумі представляли Володимир Чубірко, Андрій Шекета, Мирослава Ливч та Василь Дем’янчук. 

У понеділок, 25 вересня, відбулась міжнародна конференція «Транскордонне словацько-українське співробітництво та досвід органів місцевого самоврядування». У дискусії, присвяченій темі створення Європейського об’єднання територіального співробітництва Словаччина - Україна взяв участь голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Його співпанелістами виступили віце-президенти Пряшівського та Кошицького самоврядних країв Штефан Біляк, Йожеф Канушчак, Ладіслав Льорінс та дослідник SFPA, радник Прем’єр-міністра СР з питань України Олександр Дулеба. Модерував дискусію директор асоціації FEMAN, радник Прем’єр-міністра Словаччини з питань транскордонного співробітництва з Україною Едуард Бураш.

Володимир Чубірко розповів про діяльність ЄОТС ТИСА. Протягом 8 років об‘єднання реалізувало близько 20 проєктів за кошти ЄС та Угорщини.

Наразі мова йде про питання створення подібного об’єднання між Україною і Словаччиною. Для цього вже ведеться робота над проєктом угоди про співпрацю між Закарпаттям, Кошицьким і Пряшівським краями. 

«З одного боку війна зупинила чи відмінила деякі процеси, але водночас прискорила інші», - сказав Едуард Бураш. Він вважає, що партнерство України і Словацької Республіки має великий потенціал, можливості  і стане вигідним для усіх його учасників. 

Зі свого боку, Вололимир Чубірко запевнив, що транскордонні об’єднання є реальними практичними кроками України на шляху до вступу в ЄС. 

«Ми показуємо Брюсселю, що готові доєднатися до ЄС на прикладі роботи міжнародних ЄОТС. Це і є транскордонне співробітництво», - підкреслив голова облради.

Учасники панелі акцентували увагу на важливості реалізації інвестиційних проєктів для допомоги лікарням, госпіталям, освітнім та соціальним установам. Для цього розроблятиметься стратегія партнерства та план дій на найближчі роки.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#транскордонне співробітництво #Словаччина #вересень #2023
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...