• Головна
  • У Словаччині впроваджують програму психологічної терапії для українських дітей-біженців
20:24, 4 грудня 2022 р.

У Словаччині впроваджують програму психологічної терапії для українських дітей-біженців

«Тривожну терапію» для українських дітей, які втікають від війни, започатковує словацька громадська організація «Пламенок» під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Українські діти та їхні батьки матимуть можливість регулярно приходити до Центру скорботи для індивідуальних зустрічей.

Замовити консультацію батьки зможуть, заповнивши онлайн-форму. Пламенок надасть їм консультативну та терапевтичну допомогу безкоштовно. Допомогу як дітям, так і дорослим надаватиме український психолог, який, окрім рідної мови, володіє ще й словацькою.

За останніми даними Департаменту освіти, у школах Словаччини навчається близько 9 тисяч учнів з України, які навчаються серед інших дітей. Їх непокоїть раптова й насильницька втрата дому, смерть близьких під час війни, загроза власному життю та життю всієї родини або екзистенційна невизначеність і незнання словацької мови. Усе це несе довготривале надзвичайне психологічне навантаження на українських дітей, які приїжджають до Словаччини, що має величезний вплив на їхнє життя, попереджають у некомерційній організації «Пламенок».

«Усі українські діти та їхні родини, з якими ми зустрічаємося, травмовані та сумують. Таким чином, ризик розвитку серйозних і тривалих психологічних проблем, таких як депресія, саморуйнівна поведінка або проблеми у відносинах, дуже високий не тільки для цих дітей, але принаймні для наступного покоління їхніх дітей у майбутньому», – сказала директор некомерційної організації Plamienok Марія Ясенкова. Водночас вона звернула увагу на те, що діти схильні захищати своїх батьків у важку хвилину. Тому під час зустрічі з психологом вони хочуть дати їм відчути, що вони поруч. «Ми хочемо допомогти їм знайти спосіб внести зміни, завдяки яким вони почуватимуться краще», — додала вона.

Роль психологів полягатиме в індивідуальній роботі з дітьми в перші місяці та водночас участі в освітній програмі «Як спілкуватися з дітьми та дорослими у важкі часи», яку Пламенок організовує вже тривалий час. У майбутньому «Пламенок» планує запропонувати безкоштовне відвідування терапевтичних груп і літнього терапевтичного табору для українських дітей, які страждають від війни. «Ми хотіли б співпрацювати в цій довгостроковій діяльності з іншими організаціями, які пропонують допомогу цим дітям», – додала Ясенкова.

Станом на 1 листопада 2022 року по всій Європі зафіксовано понад 7,7 млн ​​біженців з України. Спочатку програми підтримки біженців були зосереджені переважно на забезпеченні базових потреб, але сьогодні потреби, пов’язані з психічним здоров’ям дітей та їхніх сімей, підтримкою інтеграції та адаптації до нових життєвих ситуацій, потребують уваги. «Ми готові підтримати організацію Flames у її ініціативі, спрямованій на усунення психологічного тягаря для дітей з України, та заохочувати інші організації приєднатися до цієї важливої ​​ініціативи», – сказав Татул Акопян з ВООЗ Словаччина.

Автор: Sandra Košútová

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Словаччина #Україна #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...