• Головна
  • На Закарпатті запрацювала нова експертна лабораторія, яка дозволить оперативніше здійснювати досудове розслідування
14:54, 17 листопада

На Закарпатті запрацювала нова експертна лабораторія, яка дозволить оперативніше здійснювати досудове розслідування

В Ужгороді офіційно відкрили нову лабораторію, в якій експерти матимуть можливість проводити судово-молекулярно-генетичні дослідження. Це позитивно вплине на розслідування кримінальних правопорушень, адже скоротить час очікування органами слідства результатів необхідних експертних досліджень.

Сьогодні, 17 листопада, Закарпатський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України розширив перелік досліджень, які можуть проводитися на території нашої області. Раніше усі судово-молекулярно-генетичні дослідження, проведення яких було необхідне для розкриття злочинів, здійснювалися в інших областях. Це досить ускладнювало та затягувало процес проведення дослідження та відповідно розслідування злочину. Від тепер, результати ДНК-тестів слідчий зможе отримати «на місці» та однозначно швидше.

Участь у відкритті нової лабораторії взяли начальник Головного управління Національної поліції у Закарпатській області генерал поліції третього рангу Ярослав Колесник, керівник експертної служби України Сергій Кримчук, перший заступник директора ДНДЕКЦ Костянтин Дубонос, заступник директора ДНДЕКЦ В’ячеслав Криловський, Директор Закарпатського НДЕКЦ Олександр Мишаковський та заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.

Під час відкриття усім присутнім продемонстрували високий професійний рівень експертів лабораторії, нове, сучасне обладнання та широкий спектр реагентів, які використовуватимуться у роботі для проведення експертами необхідних досліджень.

Особливістю діяльності лабораторії є висока точність результатів досліджень, крім цього якість обладнання дозволяє дуже швидко проводити експертизи. За короткий час на перевірку надійшло вже 218 об’єктів дослідження, і її завершено за 84 матеріалами. За 90 об’єктами матеріали знаходяться на стадії завершення дослідження. Це при тому, що поки що в лабораторії працює один спеціаліст, до роботи найближчим часом приступлять ще троє. Швидкість досліджень наразі одна із найвищих в Україні, а якість дозволяє робити висновок з вірогідність 99,9999%.

«Незважаючи на непрості для України часи, якість роботи правоохоронної системи посилюється. Раніше отримання подібної експертизи займало чимало часу, і такі чинники в деякій мірі затягували розслідування. Тепер слідчі значно оперативніше отримуватимуть результати важливих для встановлення істини експертиз і впевнено прийматимуть подальші процесуальні рішення для покарання винного», – відзначив Ярослав Колесник.

Про це інформує відділ комунікації поліції Закарпатської області

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експертна лабораторія #закарпаття #листопад #2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...