• Головна
  • Навчитися сортувати: школи Закарпаття зібрали майже 5 тонн відходів
Новини компаній
18:00, 28 жовтня 2022 р.

Навчитися сортувати: школи Закарпаття зібрали майже 5 тонн відходів

Новини компаній

Куди викидати паперовий стаканчик? Скільки часу розкладається пластик? Що таке рециклінг? — відповіді на всі ці питання знають учні та вчителі 12-ти загальноосвітніх шкіл Мукачева та Рахова, які взяли участь у всеукраїнському освітньому екопроєкті Zero Waste School, ініційованому Klitschko Foundation за фінансової підтримки Фундації Кока-Кола.

Навчитися сортувати: школи Закарпаття зібрали майже 5 тонн відходів, фото-1

З початку вересня більше 500 вчителів закарпатських шкіл пройшли курс із правильного поводження з відходами та запустили цей процес на базі власних навчальних закладів. З основами сортування ознайомлено більше 6 тис. учнів.

За вересень-жовтень школами-учасницями проєкту було зібрано та відсортовано близько 5 тонн різних видів відходів: 418 кг пластику, 78 кг кришечок від PET-пляшок, 58 кг металу, 39 кг батарейок та понад 4200 кг макулатури. Кожна зі шкіл має підписаний контракт з місцевим підприємством для вивезення цих відходів на переробку.

Навчитися сортувати: школи Закарпаття зібрали майже 5 тонн відходів, фото-2

Кошти, отримані за здану відсортовану вторсировину, школи витрачають на потреби учнівського самоврядування, або ж на добру справу, як, наприклад, Мукачівський ліцей №8, учні та вчителі якого на зароблені кошти закуповують парафін та виготовляють із нього окопні свічки для воїнів ЗСУ. Колектив ліцею вже виготовив більше 800 таких свічок. Взимку вони зігріють наших бійців на передовій. Парафін із використаних свічок та металеві бляшанки для цього у школі також збирають у встановлені спеціальні контейнери.

Джерело: https://www.facebook.com/groups/1041848505925321/posts/5192706667506130/

"7-10 класи — найбільш активні. Та у початкових класах — до процесу часто долучаються батьки, тому за кількістю зібраних відходів вони не відстають, — розповідає учасник проєкту — вчитель ліцею Михайло Дьорка. — Найважливіше —навчити дітей використовувати свої знання на практиці”, — додає він. В межах проєкту школа вже отримала спеціальний брикетувальний прес, за допомогою якого відходи буде легше зберігати та передавати підрядникам для переробки, також незабаром отримає і спеціальні контейнери для роздільного збирання вторсировини.

Zero Waste School — екоініціатива Klitschko Foundation, яка працює з 2018 року. За цей час у проєкті взяли участь 293 школи, залучивши понад 15 тисяч вчителів та учнів. Директорка фонду Ангеліна Осадча розповідає, що війна, безперечно, вплинула на реалізацію проєкту. Через безпекову ситуацію, школи у багатьох областях не мають можливості проводити навчання у класах, а сортувальні підприємства тимчасово припинили свою роботу. Команда проєкту сприйняла це як виклик, не зупинилася і продовжила роботу у відносно безпечних регіонах. Зараз вся увага зосереджена на Закарпатті, де вже, є ряд суттєвих досягнень. «По перше, в дітей з'являється мотивація сортувати, помітно, як поглиблюються їхні знання і що найважливіше — з’являються нові корисні звички. Ми бачимо також, як долучаються їхні батьки, місцева громада. Як цей процес знаходить розуміння і підтримку не тільки у школі, а й серед пересічних громадян», — додає директорка фонду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...