• Головна
  • Закарпатські лісівники поповнили водойми мальками форелі та лосося
16:00, 1 жовтня 2022 р.

Закарпатські лісівники поповнили водойми мальками форелі та лосося

У ДП «Ясінянське ЛДГ», керуючись рекомендаціями знавців іхтіофауни, єгерською службою підприємства відбулось вселення мальків форелі у гірських потічках лісництв, де рідкісні види краще приживуться та у перспективі дадуть позитивний кількісний результат і примножать річкову іхтіофауну Українських Карпат. З початку 2022 року у гірські струмки вже випущено 15 тис. мальків форелі струмкової, форелі райдужної та лосося дунайського. Надійним партнером лісгоспу у штучному зарибленні річок є Державне агентство меліорації та рибного господарства у Закарпатській області.

У ДП «Мокрянське ЛМГ» лісівники підприємства поповнили місцеву річку Тересву лососем дунайським, випустивши в неї близько 3 тис.шт. мальків. Така акція проводиться вже декілька років поспіль і має на меті збільшити популяцію червонокнижної риби у гірській річці.

У ДП «Брустурянське ЛМГ» червонокнижною фореллю струмковою поповнились притоки річок в Турбатському та Плайському лісництвах. Лісова охорона випустила у водотоки близько 25 тис. рибин. За словами лісівників, період приживлюваності мальків дуже різний- в перший рік після зариблення залишається біля 70% форелі, на другий рік- близько 50-ти  % і тільки на 3-ій р.- 30-40%. Приживлюваність риби залежить від багатьох природніх факторів. 

У ДП «Свалявське ЛГ» лісівниками було проведено зариблення русел потоків Росішний , Оса та інших притоків річки Вича у Н.Воловецькому лісництві. На поповнення річкової фауни знадобилось 13  тисяч мальків форелі струмкової (Salmo trutta), з яких 6 тис.шт. запустили у Н.Воловецькому лісництві, а інші – в Підполозянському та Пашківецькому лісництвах.

 Після зариблення, аби форель прижилась краще, працівники лісового господарства будують штучні перепади на малих річках й укріпляють береги водних артерій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зарибнення #річки #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...