• Головна
 • Дує з пластикових вікон? Що робити?
Новини компаній
17:45, 24 вересня

Дує з пластикових вікон? Що робити?

Новини компаній
майстер по ремонту пластикових вікон в Ужгороді

майстер по ремонту пластикових вікон в Ужгороді

Майстри з компанії «Енфілд Віндовс» enfield-windows.com регулярно отримують від клієнтів заявки з проханням допомогти в усуненні продування з пластикових вікон. І дійсно, проблема ця поширена і вельми неприємна. Потік холодного повітря створює дискомфорт, і при цьому призводить до переохолодження приміщення. Тож власник змушений витрачати більше грошей на обігрів. Таким чином, через продування втрачається весь зиск від встановлення пластикових вікон — адже ставимо ми їх у першу чергу задля комфорту і економії на опаленні.

Втім, проблему з продуванням з пластикового вікна можна вирішити. А спосіб її вирішення залежить від того, де холодне повітря з вулиці потрапляє до приміщення.

Знайти місце продування доволі просто — потік холодного повітря відчувається долонею. У складних випадках можна провести по периметру вікна полум'ям свічки або запальнички. Там, де є протяг, вогник буде відхилятися або взагалі згасне.

Якщо дме з-під ущільнювача

ремонт вікна в Ужгороді

ремонт вікна в Ужгороді

Отже, припустимо, ви виявили, що потік холодного повітря виходить з-під ущільнювальної гумки, в місці, де стулка притиснута до рами. Як усунути проблему?

 • Простіше за все збільшити силу притискання стулки до рами. Для цього потрібно змінити положення ексцентрикових запірних цапф. Зробити це можна плоскогубцями або шестигранним ключем. Щоб підсилити притискання, повертаємо цапфу так, щоб її потовщена частина (або частина з міткою) «дивилася» в бік приміщення.

Важливо! Посилене притискання призводить до постійного зносу ущільнювача. Тому тут потрібно не перестаратися — це н єдина методика вирішення проблеми.

 • Поява протягу також може бути викликана перекосом або деформацією стулки. У цьому випадку її доведеться відрегулювати і вирівняти. Для регулювання фурнітури пластикового вікна використовуємо шестигранний ключ, яким обертаємо регулювальні гвинти на верхній і нижній петлях вікна. Стулку можна опустити/підняти, посунути у бік петель або від них, а також нахилити верхній кут стулки вліво або вправо. Поступово вирівнюючи стулку поворотами гвинтів, знайдіть положення, при якому продування зникне.
 • Зрештою, причина може критися в ущільнювачі. Полімерні ущільнювальні контури можуть зберігати еластичність 10-20 років і більше, але для цього їх потрібно регулярно змащувати спеціальними засобами. Якщо ви цього не робили, то, швидше за все, ущільнювач втратив еластичність — і не може герметично перекривати зазор між деталями вікна. Вихід один: зняти старий ущільнювач, і встановити в паз для ущільнювальної гумки новий.

Зверніть увагу! Також замінити ущільнювач потрібно, якщо він деформувався (саме від сильного притискання, про що ми писали вище), потріскався через пересихання або порвався. Заклеїти ущільнювач майже неможливо, тож за наявності механічних пошкоджень заміна буде єдиним можливим виходом.

Якщо дує з-під підвіконня

заміна ущільнювача на пластиковому вікні

заміна ущільнювача на пластиковому вікні

Одна поширена проблема — продування у нижній частині вікна. Продувати може:

 • З-під підвіконня знизу.
 • У місці стику підвіконня і рами (частіше).

Спроби вирішити проблему, замазавши щілину герметиком рідко дають потрібний результат. Герметик не має теплоізоляційних властивостей, швидко стає брудним і псує зовнішній вигляд вікна. Тому боротися з продування потрібно інакше:

 • Спочатку простір під відливом з зовнішньої сторони вікна закривають герметизуючим матеріалом. Найкраще для цієї задачі підійде бутилкаучукова стрічка.
 • Потім під відлив наносять шар поліуретанової піни, яка забезпечує додаткову теплоізоляцію.

Таким чином, ми блокуємо холодному повітрю доступ в приміщення, перекриваючи всі щілини зовні і запобігаючи появі протягів.

Майстер з ремонту вікон в Ужгороді

Такі завдання як регулювання віконної фурнітури, заміну ущільнювача або зовнішнє утеплення конструкції доволі складно вирішити своїми силами. І в такій ситуації оптимальним виходом буде звернутися до компанії, що вже кілька років робить ремонт вікон в Ужгороді — «Енфілд Віндовс».

Майстрам «Енфілд Віндовс» можна доручити:

 • Регулювання вікна для усунення протягів.
 • Заміну ущільнювача (в тому числі незнімного, який часто сервісні служби просто відмовляються міняти).
 • Ремонт пластикових вікон для усунення дефектів будь-якої складності.

Вивчити інформацію про компанію та розцінки на ремонт вікон, та інші роботи можна на нашому сайті. При цьому варто відзначити, що на всі виконані операції «Енфілд Віндовс» дає рік гарантії. Тож якщо протяги виникнуть повторно (ми якісно їх усуваємо, враховуючи всі фактори — проте все можливе) — то майстер на першу вимогу усуне їх, причому зробить це абсолютно безкоштовно.

Не варто терпіти продування з пластикового вікна і кутатися в теплі речі! Позбавитись протягів та повернути комфорт у вашу оселю — цілком реально!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...