• Головна
  • Рада остаточно схвалила закон Зеленського, відомий як «суд у смартфоні»
15:36, 1 червня

Рада остаточно схвалила закон Зеленського, відомий як «суд у смартфоні»

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект президента Володимира Зеленського №5246, відомий як «суд у смартфоні», він впроваджує інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування.

«За» проголосували 276 парламентаріїв, передає Громадське радіо.

До другого читання документа надійшло 34 поправки від нардепів, однак профільний комітет вирішив все їх відхилити. Таким чином проект залишився у редакції першого читання.

Створюється інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування.

Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації у кримінальних процесах.

Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.

Матеріали досудового розслідування, які знаходяться у цій системі, будуть передаватися в електронній формі. Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду їх можуть передавати і в паперовій формі.

Підписані та узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їх копії в електронній та паперовій формі будуть визнаватися оригіналами.

«Несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування тягне за собою відповідальність, передбачену законом», – зазначено в документі.

Закон у разі підписання набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Однак у дію його введуть після закінчення шести місяців з дня його опублікування.

Нагадаємо, комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді остаточно прийняти закон президента про «суд у смартфоні».

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#суд у смартфоні #червень #2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...