• Головна
  • Державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад - Закарпатська ОДА
10:04, 27 січня 2021 р.

Державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад - Закарпатська ОДА

Viktor Talashuk / Unsplash

Viktor Talashuk / Unsplash

Україна недовикористовує один з своїх найпотужніших активів – землю. Мораторій, котрий існував десятиліттями сформував тіньовій ринок, низьку продуктивність фермерства, розкрадання землі через схеми, корупцію на ринку землі.

Завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах, зробити відносини у сфері землеустрою – зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці.

Голова Закарпатської ОДА прокоментував хід реалізації земельної реформи та що вона передбачає.

«Завдяки реформі децентралізації, державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад. У сфері земельних відносин відбудеться спрощення і поліпшення процедур, тобто дерегуляція землеустрою. Відбудеться впровадження переважного права – у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок. Також передбачене просторове планування – комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій. Прозорість системи забезпечить публічність та відкритість інформації про землю та ресурси», - зазначив Анатолій Полосков.

Читайте також: Електронна черга перетину кордону на Закарпатті може запрацювати вже в серпні 2021

Також голова ОДА зауважив, що земельна реформа передбачає електронні земельні торги – чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах, подолання корупції та земельного рейдерства.

«Земельна реформа – це одна з ключових реформ країни, ефект від якої відчує кожен громадянин, й це єдиний невикористаний потужний драйвер економіки,»- сказав керівник області.

- Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців

- Земельна реформа – це впорядкування ринку землі

- Ринок землі запустить економіку. Завдяки реформі Україна зможе стабільно щороку додавати майже по одному відсотку до темпів свого економічного зростання

- Відкриття ринку землі – це можливість підвищити добробут селян та сформувати середній клас на селі і зменшити трудову міграцію

- Ринок землі – це задоволення базового права українців - розпоряджатися своїм майном (так само як квартирою, машиною чи телефоном)

- Земля буде використовуватись більш продуктивно, оскільки фермери без остраху вкладатимуть кошти у власну землю (закуплятимуть техніку, інвестуватимуть в розробку і покращення земель, використовуватимуть нові технології)

- Земельна реформа зменшує можливості рейдерства землі

- Податки буде отримувати громада, а це можливість розвивати своє ОТГ (школи, садочки, дороги і тп).

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земельна реформа #полосков #закарпаття #січень #2021
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...