В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО)

Закарпаття вп’яте стало базою для фахового обговорення питань розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю.

В Ужгороді відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання розвитку системи надання освітніх, соціальних, медичних, абілітаційних/реабілітаційних послуг особам з інвалідністю», повідомили представники БО "Комітет медичної допомоги в Закарпатті".

В онлайн-режимі до триденної фахової дискусії долучилося понад 150 учасників з усіх областей України та закордоння, зокрема, Швейцарії, Нідерландів, Словаччини, Узбекистану. Своїм баченням галузевих питань ділилися представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти, Уповноважений Президента з прав дитини, обласних органів влади, громад, батьківської спільноти тощо.

В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-1
В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-1

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба подякував організаторам заходу за те, що навіть в умовах пандемії і супутніх викликів продовжується рух вперед заради реалізації прав кожної особи з інвалідністю, особливими освітніми потребами.

«Це додає мені оптимізму у тій роботі, яку ми проводимо кожного дня. Хотілося б торкнутися питання реформи деінституалізації. Йдеться про відмову від старої радянської системи утримання дитини у закладі інституційного догляду і перехід до системи підтримки сім’ї і дитини в сім’ї, надаючи їй необхідні освітні, медичні і соціальні послуги. Мені дуже важливо, що протягом конференції ваша фахова аудиторія обговорює розвиток перерахованих послуг. Приємно, що протягом року в Закарпатській області у два рази зросла кількість дітей, охоплених інклюзивною освітою», – наголосив Микола Кулеба.

Реформа деінституалізації (ДІ-реформа), тобто реформа інтернатних закладів, стала однією з ключових тем для обговорення експертами. Нагадаємо, що у 2017 році Кабінетом Міністрів України розпочато ДІ-реформу, яка базується на таких принципах:

- по-перше, сім'я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини;

- по-друге, збереження сім'ї для дитини є головною умовою забезпечення її благополуччя та захисту інтересів.

«Ми вже вп’яте організовуємо таку конференцію. Перші три рази ми проводили захід у центрі «Парасолька», який є прикладом успішної деінституалізації у рамках реформи інтернатних закладів для осіб з інвалідністю. Тобто раніше ми робили наголос на практичній складовій конференції. Згодом формат розширили до рівня науково-практичної дискусії, адже співпраця з Ужгородським національним університетом отримала проводження у вигляді підготовки у виші спеціальних педагогів, ерготерапевтів, фізичних терапевтів… Це не може не тішити», – підкреслила директорка БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій.

Вона також наголосила на подальшій важливості реформи деінституалізації, яка полягає, зокрема, в розвитку соціальних та реабілітаційних послуг в регіоні.

«Це рецепт, який не потрібно вигадувати, він вже є дієвим превентивним механізмом в унеможливленні старої системи закриття очей на проблеми», – підсумувала Наталія Кабацій.

Також у рамках роботи секцій конференції йшлося про ефективний менеджмент та необхідні компетенції персоналу для забезпечення діяльності системи надання якісних послуг особам з інвалідністю. Аргументи від різних інституцій звучали щодо формування кадрового потенціалу надавачів послуг та керівників відповідних структурних підрозділів. До активного обговорення мотивувала тема комунікації у контексті формування толерантного та інклюзивного суспільства. Тут своїми думками ділилися і закордонні фахівці, і представники медіа, батьківської спільноти, профільних громадських організацій. Про свій досвід соціалізації, здобуття освіти, реалізації у професійних напрямках розповідали люди з інвалідністю.

В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-2
В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-2

Учасники заходу були одностайні у тому, що комунікація, діалог, відкритий обмін думками – шлях до вирішення багатьох проблем, розуміння одне одного, формування громадянського суспільства. Наголошено, що варто уникати такого сприйняття людини, яке зводить її опис до однієї характеристики – її інвалідності та заважає побачити людину-особистість. Увесь цивілізований світ сповідує принцип, що всі люди різні і одночасно рівні. Тут і зараз перед Україною і, зокрема, Закарпаттям стоїть задача – створити умови, аби ця рівність була доступною. Для цього розвивається інклюзивна освіта, формується доступний міський простір, держава оптимізує нормативну базу для всебічної підтримки осіб з інвалідністю, у вишах, у тому числі, в Ужгородському національному університеті почали готувати фізіотерапевтів та ерготерапевтів. Під час конференції спікери наголосили, що всі ці заходи дають початок глибинним реформам соціальної сфери в державі.

Разом із панельними дискусіями у рамках заходу відбувся й практичний майстер-клас «Як поводитись при проявах агресії та поведінкових розладах?». Тренером для понад двох десятків зацікавлених учасників став Лукас Вундерліх – медіатор, соціальний педагог, фахівець за спеціалізацією «Кризове втручання та конфлікти» (Швейцарія).

Організаторами конференції виступили благодійна організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», Ужгородський Національний Університет, Асоціація «Парасолька» (Швейцарія), партнерами – департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА, Обласний реабілітаційний центр «Дорога життя» та Фундація «SOFT Tulip» (Нідерланди).

Цьогорічна конференція вирізнялася з-поміж аналогічних науково-практичних івентів тим, що поряд із обміном досвідом учасники спільно напрацювали консолідоване бачення подальшої державної стратегії деінституалізації, захисту прав осіб з інвалідністю та толерантного суспільства. Наразі фахівці, які брали участь в дискусіях, погоджують ключові тези резолюції і дорожньої карти року деінституалізації.

В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-3 В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-4 В Ужгороді обговорили питання розвитку системи надання послуг особам з інвалідністю (ФОТО), фото-5
Міжнародна конференція,Ужгород БО "Комітет медичної допомоги в Закарпатті" системи надання послуг особам з інвалідністю
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
48 переглядів у жовтні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Сьогодні, 25 жовтня, на Закарпатті, як і в усій державі, розпочалися місцеві вибори. Усі 808 виборчих дільниць у краї працюють.У зв’язку із виборчим процесом поліція краю переведена на посилений варіант несення служби. Поліцейські несуть службу на кожній виборчій дільниці, слідкуючи за дотриманням правопорядку та карантинних обмежень. У кожному територіальному підрозділі поліції чергують групи, які оперативно реагуватимуть на будь-які порушення, пов’язані...
Суспільство
На виборчій дільниці, розташованій в ужгородській ЗОШ №10 почалися сутичіки між ромами, які приходять сюди з самого ранку великими групами, - інформує власкор Zaholovok.com.ua За словами власкора, групи по 20 собі ромів намагаються втиснутися поміж тими, хто чекає свою чергу. Перед дільницєю роздають маски і ручки. На дільниці, розташованій у ЗОШ №7 (Радванка) люди чекають чергу по 40 хв. Тут за свідченнями очевидців великими групами приходять голосувати р...
Суспільство
На дільниці №210409 у селищі Великий Бичків Рахівського району виборці заходили у кабінку для голосування по двоє. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ з місця події, передає 0312 Спостерігач з місця події зафіксував на цій дільниці два такі інциденти. За його словами, у кабінку для голосування заходили по двоє виборців.
Суспільство
На дільниці №210272  у селі Синевир Хустського району члени ДВК видали виборцю бюлетень для голосування без пред’явлення паспорта. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ з місця події. Як зазначає спостерігач ОПОРИ, члени дільничної виборчої комісії видали людині бюлетень без паспорта, після чого вона зайшла в кабінку для голосування.
Суспільство
Перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба розповів, що Закарпаття – друга область, після Миколаївської, яка отримала таку допомогу Олег Коцюба:  «У часи діджиталізації та дистанційного навчання такі гаджети украй необхідні. 29 вересня минулого року Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна у мережі Інтернет. На цій платформі кожен може безкоштовно...
Суспільство
Для отримання виборчого бюлетеня для голосування в день виборів члену дільничної виборчої комісії надається один із зазначених документів, який підтверджує особу та громадянство України: - паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки); - тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); Тож не забудьте документ. Ви отримаєте кілька бюлетенів: поставте підпис за їхнє отримання у списку...
Суспільство
На «студентській» дільниці №210715, що розташована в гуртожитку №4, деякі члени комісії не дотримуються маскового режиму. Про це повідомляє кореспондентка Ужгородського прес-клубу. Деякі члени комісії та особи, що проводять опитування на цій дільниці працюють з неправильно одягненими масками, або й взагалі без них. Нагадаємо, на дільниці №210715 зранку були проблеми зі скринькою для бюлетенів.Джерело:
Суспільство
У всіх шести районах Закарпатської області виборчі дільниці відкрилися без затримок о 8:00. Лише одна дільниця на вулиці Михайла Грушевського в Ужгороді, запрацювала на 10 хвилин пізніше.У неділю, 25 жовтня, виборчі дільниці на Закарпатті відкрилися вчасно - о 8:00. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ у Закарпатській області.Відповідно до частини 1 статті 248 Виборчого кодексу голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерв...
Суспільство
З жінкою працює поліція. Наразі вирішується як кваліфікувати її дії: як кримінальний злочин чи адміністративний.Фотографування бюлетня свідчить про продажу голосу. Негідні виборці фотографують заповнення, щоб прозвітувати скупщикам голосів і отримати гроші. Подія сталася у ЗОШ № 7 Інформація від поліції.