• Головна
  • Жителі Ужгородщини самотужки ремонтують дороги у своєму селі (ВІДЕО)
15:17, 15 вересня 2020 р.

Жителі Ужгородщини самотужки ремонтують дороги у своєму селі (ВІДЕО)

9 кілометрів доріг відремонтували жителі Великої Доброні на Ужгородщині. Селяни асфальтують вулиці самі та за власні гроші, розповів сільський голова Іван Попка.

Вулиця Ніредьсег у селі Велика Добронь, що на Ужгородщині вже 20-та за ліком, яку місцеві жителі роблять самотужки. Протягом п’яти років люди відремонтували близько дев’яти кілометрів доріг.

Федір Нодь у 2016 році ініціював серед односельців відремонтувати дорогу власними силами. Розповів, що тоді кілька людей, хто хотів працювати для села, вирішили, щось робити, тому що дороги не було.

"Завжди бруд, завжди пилюка. Почали. Перша ділянка була 125 метрів. Це вулиця Егер. Домовлялися 15 людей, що зранку почнемо ставити бордюр, вирівняємо дорогу. Зранку о четвертій встав. 42-є людей чекали мене на вулиці. Кожному сподобалася ця робота. Там порахували, скільки асфальту, скільки піску… І так почалося й до сих пір триває".

МАРАФОН: Дороги ремонтують самі і за свої гроші жителі Великої Доброні на Ужгородщині

МАРАФОН: Дороги ремонтують самі і за свої гроші жителі Великої Доброні на Ужгородщині

Василь Балог бере участь у ремонті вулиці Ніредьсег. Каже, цього року роблять уже другу ділянку дороги. Її довжина 145 метрів. Першу частину відремонтували у 2017-му.

"Я живу на цій вулиці, — сказав Василь Балог. — Робимо дорогу, щоб можна було нормально їздити транспортом. Поки що задоволені, через рік побачимо, як буде триматися цей асфальт. І плануємо наступного року далі продовжувати, щоб повністю ця вулиця була заасфальтована".

Федір Нодь живе на вулиці Ніредьсег понад 60 років. Розповів, що тут постійно було болото: "Діти, як йдуть до школи, по коліна брудні. Давно вже робили тут самі дорогу, але вона не була хорошою: велике каміння стирчало. Важко було ходити. Зараз уже в чистому ходитимемо. Якщо не трудитимемось - не буде дороги", — сказав чоловік

Це не перша дорога, яку люди роблять цьогоріч. Планують відремонтувати ще дві. У серпні закінчили останню ділянку на вулиці Петефі. Так вона виглядає зараз

МАРАФОН: Дороги ремонтують самі і за свої гроші жителі Великої Доброні на Ужгородщині

МАРАФОН: Дороги ремонтують самі і за свої гроші жителі Великої Доброні на Ужгородщині

Грошей з бюджету Великої Доброні – це 9 мільйонів гривень у рік – на ремонт доріг недостатньо, каже голова села Іван Попка. Районна рада двічі виділяла по 200 тисяч гривень, цієї суми вистачало на 80 метрів доріг. Тому громада вирішила самостійно їх робити. Кожна родина, яка хоче долучитися, дає на ремонт дороги близько півтори тисячі гривень.

"Люди беруть участь і фінансово, і робоча сила людська, — розповів голова села. — На дорогах обабіч має бути бордюр, щоб асфальт не розсипався. Люди самі приходять, розрівнюють, закатують. Зараз трохи модернізувалися, бо асфальтоукладачі беруться в оренду. А давно ще таким дідівським способом робили: цими каталками, якими ще на полях працювали, — перші дороги так робили".

Цього року у Великій Доброні повністю відремонтували 6 вулиць. У 2021 році залишилося зробити останні 2 кілометри доріг.

Подробиці - Суспільне:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДОРОГИ #РЕМОНТ #УЖГОРОДЩИНА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...