• Головна
  • Забезпечення працівників одягом та взуттям
Новини компаній
14:03, 20 серпня 2020 р.

Забезпечення працівників одягом та взуттям

Новини компаній

Одним із основних зобов’язань роботодавця є забезпечення працівників безпечними та гігієнічними умовами праці. Зокрема, роботодавець повинен забезпечити працівника безкоштовно робочим одягом та взуттям, відповідаючи вимогам, викладеним у стандартах: якщо власний одяг працівника може бути пошкоджений або сильно забруднений, завдяки технологічним, санітарним чи гігієнічним вимогам охорони праці. Роботодавець може не дозволити працівникові працювати в ситуації, коли він не обладнаний робочим одягом та взуттям, якщо це вимагається. Компанія АНВІ ГРУПпропонує придбати спецодяг та спецвзуття на сайті https://anvigroup.ua/ua/spetsodyag/.

Враховуючи специфіку проведеної діяльності, роботодавець повинен регулювати на внутрішньому рівні такі питання:

- тип та асортимент робочого одягу та взуття;

- період їх використання;

- правила випуску одягу та взуття.

Суб’єкт господарювання, зобов’язаний здійснити покупку (роботодавець або працівник), а також правила розрахунків. Роботодавець має право дозволити працівникові придбати робоче взуття, водночас із зазначенням вимог щодо їх виду та максимальної суми, яка може бути виділена для цієї мети.

На практиці може статися так, що працівник купує робоче взуття на суму, що перевищує ліміт, визначений роботодавцем, і коли можливо придбати взуття за ціною в межах, встановлених роботодавцем. У першому випадку роботодавець буде зобов’язаний сплатити повну ціну придбання, тоді як у другому випадку роботодавець має право придбати взуття у більшій кількості, погодившись, що працівник покриє різницю в ціні за рахунок власних коштів. Однак слід пам’ятати, що працівник повинен придбати робоче взуття, що відповідає вимогам стандартів.

Види засобів індивідуального захисту, а також робочого одягу та взуття, використання яких необхідно на конкретних посадах, повинен визначати кожен роботодавець, який виконує роботу, яка спричиняє посилене забруднення та знищення власного одягу та взуття працівників, ризики для здоров’я та безпеки працівників. Такі домовленості, у формі таблиці стандартів розподілу засобів індивідуального захисту, а також одягу та взуття роботодавець складає за погодженням із працівниками або їх представниками. Така таблиця повинна визначати очікувані періоди використання робочого одягу та взуття, залежно від характеру та умов праці на конкретних посадах та пов’язаних із ними: ступінь забруднення та пошкодження одягу та взуття, технологічних та санітарних вимог, а також здоров'я та безпеки праці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Суд виніс вирок громадянці Чехії, яка вивозила коханого в багажнику і влаштувала виставу на кордоні
Рідні загиблого захисника з Ужгородщини звертаються з проханням допомогти увічнити світлу пам'ять полеглого бійця
Привласнили майже 1,2 млн грн з бюджету Ужгорода на ремонті школи – підозрюють двох депутатів і директора товариства
Намагалася з’їсти хабар: ДБР затримало посадовців МСЕК та міської лікарні, які вимагали гроші у військового
Оголошення
live comments feed...