• Головна
  • Олексій Петров просить поляків пустити закарпатців за кордон
15:30, 5 серпня 2020 р.

Олексій Петров просить поляків пустити закарпатців за кордон

Голова Закарпатської ОДА провів зустріч за круглим столом із генеральним консулом Республіки Польщі у Львові Елізою Дзвонкєвіч та Томашем Ковальом, консулом з політичних та економічних питань.

Головні питання, які піднімались в ході розмови:

Так, голова ОДА та консули обговорили відкриття переходу Лубня-Волосате. Якщо епідеміологічна ситуація буде сприятливою, у вересні планується проведення масштабних днів добросусідства.

Також, у рамках питань, що стосуються пандемії, очільник області попросив польську сторону вивчити питання віднесення Закарпаття до «жовтої» зони з боку Польщі з відповідною можливістю для мешканців області відвідувати цю країну.

Було підняте питання оренди Товариством польської культури Закарпаття імені Гнєви Волосєвич приміщення в будівлі по вулиці Гойди, 8 в Ужгороді. Польська сторона закриє заборгованість по оренді, а Закарпастька ОДА зі свого боку прослідкує, аби Товариство до того часу не виселили із приміщення.

Як стало відомо голові ОДА, у Польщі існує практика реалізації автомобілів швидкої допомоги після 5 років експлуатації. Олексій Петров попросив дипломатів посприяти, аби частина цих абсолютно придатних до роботи авто була направлена на Закарпаття. Вони б могли замінити поширені в сільській місцевості так звані "буханки".

Голова ОДА зі свого боку подякував польській стороні за фінансування будівництва тублікарні ОКТМО «Фтизіатрія» в с. Нижня Апша в рамках Програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна 2014 – 2020”. Це один із небагатьох «твердих» інфраструктурних проєктів, який реалізовується в області.

Іноземні партнери більше зацікавлені у реалізації так званих «м’яких проєктів», оскільки тоді вони менше стикаються із питаннями оформлення дозволів, сертифікацією, ліцензуванням, стандартизацією, а, відповідно, і хабарництвом та зловживаннями з боку наших чиновників.

 Пообіцяв польській стороні і хочу звернутися до всіх іноземних партнерів та інвесторів – моя мета зробити Закарпаття взірцевою областю, де жоден чиновник, жодна контролююча чи комунальна установа, енергетична компанія не стануть на заваді ваших планів інвестувати у нашу область! - підсумував очільник краю.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#голова ода #петров #польща
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...