Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Липень в Ужгород прийшов зі спекою і грозами, а місто його зустріло з букетом неймовірних квітів. Традиційно обласний центр Закарпаття квітне диковинками, батьківщина яких далеко за межами України.

Зараз у нас пік цвітіння юки, яку дехто плутає з агавою. Юка дійсно є родом вічнозелених рослин підродини агавових. Видів у юки нараховують понад півсотні. Майже усі вони зустрічаються на батьківщині рослини – від Атлантичного узбережжя Флориди і островів Карибського моря, через південні штати США і Мексику до Каліфорнії. В Україні юка – це рослина переважно декоративно-паркова. Юкові оазиси в Ужгороді розмістилися на площах Народній, Богдана Хмельницького, Дружби Народів, а ще біля багатоповерхівок, у скверах і парках міста.

Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6

Часто із юкою сусідить гібіскус. Це і невеличкі кущики, і повноцінні дерева, а ще частина зелених «парканів», які оточують наші двори і будівлі різних установ. В Ужгороді ми зустрічаємо сирійський гібіскус – багаторічну рослину родини Мальвових. У місті над Ужем йому так само комфортно, як і в Китаї, Кореї та країнах Західної Азії. І якщо в Ужгороді гібіскус квітне повсюдно і не викликає особливої цікавості, то, наприклад, у Південній Кореї – це національний символ і основа Державного Герба.

Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10

Чи є користь із масового квіту гібіскуса в Ужгороді? Напій каркаде з нього точно не приготуєш, хоч і родичається ця рослина із суданською трояндою. Натомість, сирійський родич чудово декорує ужгородські двори, сквери і парки. У нашому кліматі гібіскус квітне досить довго, зараз навіть не пік цього мальовничого періоду. Тому білі, рожеві, фіолетові і бузкові квіточки ще довго тішитимуть наші очі.

Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-11 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-12 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-13 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-14 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-15 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-16 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-17 Барви липневого Ужгорода: від узбережжя Атлантики до Китаю (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-18

До букету з юки та гібіскусу гармонійно додаються кущі гортензії – візитівки літнього сезону в Ужгороді. Від маленьких рослин до величезних кущів благородна гортензія розфарбовує своїми різнокольоровими суцвіттями і наше місто, і наше літо.

Помічаймо красу, аби її примножувати!

Катерина Ірха спеціально для Сайту міста Ужгород 0312.ua

ужгород квітне квіти гібіскус ужгород юка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
553 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі