• Головна
  • Наслідки карантину в Україні? Кожному десятому не вистачає коштів на їжу
10:58, 2 липня 2020 р.

Наслідки карантину в Україні? Кожному десятому не вистачає коштів на їжу

Відсоток українців, яких можна було назвати умовно заможними, на початку червня зменшилась до 12%, порівняно з кінцем квітня, коли таких було 20,5%, при цьому кожному десятому мешканцю не вистачає коштів навіть на їжу.

Про це свідчать результати опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 25 травня по 4 червня

 "Якщо в кінці квітня можна було зарахувати до умовно заможних верств (можуть дозволити собі купувати деякі коштовні речі, як телевізор чи холодильник, або взагалі, що завгодно можуть дозволити собі) 20,5% респондентів, то на початку червня – уже 12%.

Водночас, рівень абсолютної бідності – тих, кому не вистачає грошей на їжу – практично не змінився – 11,5% наприкінці квітня проти 12% на початку червня.

Таким чином, за цей період фіксується зниження добробуту населення, хоча при цьому принаймні поки що немає переходу до абсолютної бідності".

Наслідки карантину в Україні? Кожному десятому не вистачає коштів на їжу, фото-1

Водночас соціологи відзначають, що зросла частка респондентів з умовно середнім рівнем добробуту (можуть дещо відкладати, але не можуть дозволити покупку таких речей, як телевізор чи холодильник) – з 30% до 36% і з низьким рівнем добробуту (вистачає грошей на їжу, але купувати одяг уже важко) – з 34% до 37%.

У КМІС нагадали, що з середини березня в Україні ввели карантин, що, за припущеннями експертів, політиків, звичайних громадян, могло позначатися на зайнятості населення і їхніх доходах.

Дослідження тривало з 24 травня по 4 червня. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 4000 осіб від 18 років і старше.

До вибірки не включали анексований Крим та окуповані території Донбасу.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% – для показників близьких до 25%, 1% – для показників близьких до 10%, 0,8% – для показників близьких до 5%, 0,4% – для показників близьких до 1%.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Читайте також: Неподалік Солотвина виявили незаконний видобуток гравію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#україна #закарпаття #рівень життя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...