• Головна
  • Українцям можуть заборонити купувати чи орендувати житло без рієлтора
10:46, 27 червня 2020 р.

Українцям можуть заборонити купувати чи орендувати житло без рієлтора

Законопроєкт 3618 "Про рієлтерську діяльність" зареєстровано в Раді ще 9 червня. 26 червня надійшов висновок Головного науково-експертного управління ВРУ, і у ньому є низка суттєвих зауважень. Зокрема, що того, що цей документ фактично позбавляє права українців розпоряджатися своїм майном без посередників – рієлторів.

32 народні депутати (переважно зі "Слуги народу"), які вказані як автори законопроєкту 3618, фактично, пропонують заборонити орендувати, здавати в оренду, продавати чи купувати житло в Україні без участі рієлторів.

До такого висновку дійшли фахівці з Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради. Відповідні документи опубліковані на сайті Ради.

У законопроєкті вказано, що рієлтор повинен внести інформацію про клієнта (покупця, продавця, орендаря чи орендодавця) до спеціального реєстру. А ця інформація містить персональні дані.

Правовою підставою для надання рієлтору персональних даних для внесення до реєстру відповідно до закону "Про захист персональних даних" може бути лише договір з рієлтором.

Який державний орган регулюватиме діяльність рієлторів У законопроєкті пишуть, що його метою є забезпечення єдиної державної політики у сфері рієлтерської діяльності.

Але насправді це питання у тесті документа практично не регулюється – наприклад, не визначені державні органи, які здійснюють регулювання, та їхні повноваження. Як визначатимуть заклади, які даватимуть рієлторам акредитацію Документ пропонує визначити "акредитовані заклади з професійної підготовки" рієлторів. Але як це зробити – не відомо, порядок визначення акредитованих закладів не прописаний. Надто мінімальні вимоги для надання статусу рієлтора У законопроєкті сказано, що статус агента та брокера може отримати людина з повною загальною освітою.

Цієї вимоги замало, щоб вважати людину кваліфікованою для роботи рієлтора. законопроєкті вказано, що рієлтор повинен внести інформацію про клієнта (покупця, продавця, орендаря чи орендодавця) до спеціального реєстру. А ця інформація містить персональні дані.

Правовою підставою для надання рієлтору персональних даних для внесення до реєстру відповідно до закону "Про захист персональних даних" може бути лише договір з рієлтором.

У різних частинах документу є суперечності У тексті мовиться, що рішення органів рієлтерського самоврядування – обов'язкові до виконання всіма фахівцями у сфері рієлтерської діяльності. Водночас члени органів рієлтерського самоврядування працюють на громадських засадах, що передбачено цим же законопроєктом.

Звернули увагу експерти й на те, що у тексті законопроєкту надто багато зайвих та другорядних положень, він також потребує доопрацювання для узгодження з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: На Закарпатті підприємець заборгував у бюджет села більше пів млн грн

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нерухомість #квартири #ріелтери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...