• Головна
  • Охолоджувальна система авто, її склад та призначення
Новини компаній
17:07, 21 травня 2020 р.

Охолоджувальна система авто, її склад та призначення

Новини компаній

Система охолодження двигуна створена для підтримки його оптимальної температури, яка складає від 85 до 95 градусів за Цельсієм. Існує два способи охолодження:

  • рідинне, яке передається від стінок циліндрів завдяки спеціальним рідинам,
  • повітряне, де тепло передається в навколишнє середовище.

Система охолодження виконує також інші функції. Так вона відповідає за нагрівання повітря в системі опалення та вентиляції. Бере участь у зміні температури рідини коробки передач. Завдяки цій системі, також відбувається охолодження масла.

Ви діагностували несправність авто? Ви можете купити автозапчастини відмінної якості на сайті https://klik.com.ua/. Щоб замовити товар просто оберіть його на сайті і зробіть замовлення. Ми подбаємо про те, щоб доставка відбулася якнайшвидше.

Які функції системи охолодження?

Сильне нагрівання може викликати порушення нормальних робочих процесів, поломку деталей і зниження потужності двигуна. Для забезпечення нормальної роботи необхідно охолоджувати деталі. При сильному охолодженні робоча суміш конденсується і стікає в картер двигуна, де розріджує моторне масло. Система охолодження повинна обмежувати температурні межі, забезпечуючи найкращі умови роботи двигуна.

Охолодження повітря може бути природним або примусовим. Природне охолодження використовує тепло від двигуна і передається його в навколишнє середовище. Цей процес відбувається завдяки ребру зовнішньої поверхні циліндрів. Але нерівномірність обдування вимагає додаткових заходів для виключення локальних перегрівів. Унаслідок малої маси, природне повітряне охолодження широко застосовувалося і на поршневих авіаційних двигунах.

Примусове охолодження відбувається завдяки спеціальним рідинам.

1. Замкнені рідини циркулюють по герметичному контуру, нагріваючись від джерела тепла і остигаючи в охолоджувальному контурі. Залежно від пристрою системи, теплоносій може закипати або повністю випаровуватися, знову конденсуючись в охолоджувачі.

2. Незамкнуті системи нагріваються у джерела тепла і його в зовнішнє середовище. В цьому випадку, вона відіграє роль охолоджувача, надаючи необхідні обсяг теплоносія потрібної температури на вході і приймаючи нагрітий на виході.

3. Відкриті - системи, в яких нагрівач поміщений в певний обсяг теплоносія, а той укладений в охолоджувачі, якщо це передбачено конструкцією.

Навіщо перевіряти систему охолодження?

Система охолодження є однією з найбільш уразливих компонентів в автомобілях. При її несправності обмежується здатність руху авто. Але як перевірити систему охолодження до того, як відбудуться незворотні процеси?

Охолоджуюча рідина проникає через дрібні нещільності і позначає ці місця характерними слідами “потіння”. Це перший знак тривоги. Якщо не стежити за герметичністю, відбудеться падіння рівня незамерзаючої рідини і заповітрення системи авто. І як наслідок - перегрів двигуна.

Охолоджуюча рідина в бачку не повинна бути спіненою або містити жирні плями на поверхні. Якщо такі симптоми мають місце, це може свідчити про порушення прокладки головки блоку циліндрів.

Справний силовий агрегат повинен набрати робочу температуру і підтримувати її за будь-яких умов. В таких режимах надмірний нагрів двигуна можна вважати більш-менш природним. Інші коливання температури при нормальній їзді, свідчать про несправності термостата і помпи, а також засмічення радіатора.

Наш інтернет магазин автозапчастин є перевіреним постачальником для Наших клієнтів. Щоб переконатись в цьому, зробіть замовлення на сайті або зателефонуйте нашому менеджеру. Ми відповімо на Ваші запитання і наддамо детальну консультацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#система_охолодження #автомобілі #клік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...