• Головна
  • На деревах Берегова оселилися чевонокнижні сови (ФОТО, ВІДЕО)
20:50, 29 квітня 2020 р.

На деревах Берегова оселилися чевонокнижні сови (ФОТО, ВІДЕО)

Спостережливі берегівчани помітили на деревах міста червонокрижну сову совку.

Та занепокоїли жителів дивні труби на деревах. Особливо пильні навіть повідомили поліцію про підозрілі предмети. Втім, хвилюватися нема підстав, каже місцевий орнітолог Леонід Покритюк.

Ці труби виконують роль горизонтальних дупел для совок, невеличких сов, яких доволі багато в Берегові та на Берегівщині.

Для сприяння розмноженню цих птахів він і встановив низку таких дупел, в котрі совкі охоче селяться. На жаль, додає Покритюк, масове вирізання дерев у місті негативно впливає на популяцію як совок, так і інших міських птахів, пише beregovo.today. 

Наша довідка:

Совка або сплюшка (Otus scops) — птах родини совових. Сова дрібних розмірів (приблизно як дрізд). Довжина тіла — 19–20 см, розмах крил — 50–54 см, маса до 80 г. Загальний тон оперення бурувато-сірий. Загальна чисельність на території Європи становить 210–440 тисяч пар. На півдні України та у рівнинному Закарпатті — нечисленний, в інших районах — дуже рідкісний. Чисельність в країні оцінена в 2–4 тисяч пар. При цьому на Берегівщині спостерігається велика чисельність цих птахів, внесених до Червоної книги України (1994, 2009 р.), однак непоганий сучасний приріст популяції може змінитися на негативний за умов подальшої вирубки дерев.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Читайте також: Спецоперація на Закарпатті: затримано кримінального "авторитета", який встановлював "контроль" у регіоні (ВІДЕО)

#сова #дерево #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...