• Головна
  • У 3,5 рази дорожче: Закарпатський центр цивільного захисту скасував закупівлю "золотих" респіраторів
16:42, 21 квітня 2020 р.

У 3,5 рази дорожче: Закарпатський центр цивільного захисту скасував закупівлю "золотих" респіраторів

Закарпатський обласний центр цивільного захисту розірвав договір із ТОВ «Мед лайн груп» на постачання захисних респіраторів.

Нагадаємо, що вартість захисного обладнання за умовами договору була найвища в області. Скасований договір вже опублікували на порталі публічних закупівель Prozorro. А його вартість становила 4,2 млн грн.

Договір із компанією підписали 3 квітня. Після підписання на сайті «Наші гроші. Львів» з’явився матеріал, у якому зазначили, що їх ціна є значно вищою, ніж на ринку та в інших закупівлях.

Компанія збиралась продати 19 тисяч респіраторів із клапанами для дихання. Із них 10 тисяч респіраторів із класом захисту FFP2 і 9 тис. одиниць – із класом захисту FFP3, а їх вартість становила б 150 і 300 грн за одиницю відповідно.

Натомість, у роздріб в мережі респіратори типу FFP2 продаються по 150 грн/шт, а FFP3 – від 150 до 200 грн.

У зв’язку із епідемією вартість респіраторів по всій країні сильно зросла, але більшість медзакладів укладає угоди з постачальниками, які пропонують ціни значно нижчі, ніж на ринку. До прикладу, респіратори FFP2 тиждень тому обласна клінічна інфекційна лікарня замовляла по 100 грн за штуку. А Закарпатський центр медичної допомоги підписав договір на респіратори FFP3 за 85 грн за штуку, що в 3,5 рази дешевше, ніж у вищезазначеному тендері.

Після публікації, юристи проєкту «Тисни» (Bihus.Info) оперативно звернулись до замовника. Центр цивільного захисту надіслав юристам відповідь, у якій зазначив, що у зв’язку з епідемією існує велика необхідність у забезпеченні захисними засобами медпрацівників та їх дефіцит. Цим становищем зловживають деякі постачальники і спекулюють на їх вартості. Однак центр цивільного захисту також зазначив, що перегляне умови та вартість засобів захисту, які планує придбати, а тому скасовує договір із ТОВ «Мед Лайн Груп».

ТОВ «Мед Лайн Груп» зареєстровано в Ужгороді, а його власниками є Антон Крегул та Іван Томишинець.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

#коронавірус #закупівля #респіратори
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...